Digitālās televīzijas krimināllietā izbeidz tiesvedību pret mirušo Rudaku
Foto: F64

Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma izbeigt tiesvedību pret tā dēvētajā digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzēto kādreizējo VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) pilnvarnieci Ināru Rudaku, kura augustā nomira.

Kā informēja tiesā, kriminālprocess tika izbeigts, jo no Rudakas radiniekiem mēneša laikā kopš viņas nāves nebija saņemts iesniegums par nepieciešamību kriminālprocesu turpināt, lai mirušo reabilitētu jeb attaisnotu.

Kriminālprocesa likuma 481.panta 1.1 daļa paredz, ka gadījumā, ja apsūdzētais ir miris lietas izskatīšanas laikā pirmās instances tiesā, lietas izskatīšanu turpina tikai tad, ja viena mēneša laikā pēc apsūdzētā nāves ir saņemts mirušā tuvinieka pieteikums par kriminālprocesa turpināšanu mirušā reabilitācijai.

Līdz ar tiesvedības izbeigšanu pret Rudaku digitālās televīzijas krimināllietā palikuši 19 apsūdzētie.

Vēl tiesa šodien pabeidza apsūdzēto personu liecību uzklausīšanu saistībā ar pavasarī izdarītajiem apsūdzības grozījumiem.

Visbeidzot advokāte Guna Kaminska pieteica divus lūgumus - par informācijas izprasīšanu no prokuratūras un par papildu liecinieku aicināšanu. Attiecīgi pirmo no lūgumiem tiesa apmierināja, bet otrā lūguma izlemšanu tā atlika līdz nākamajai sēdei, kas notiks piektdien, 13.septembrī, plkst.10.

Aprīļa otrajā pusē prokurors Edvīns Piliksers digitālās televīzijas lietā nolēma grozīt apsūdzību. Vairāk nekā četros gados tiesā nopratināti 110 liecinieki, kuru liecībās izskanējušas gan jaunas, gan papildinošas detaļas, apstākļu papildinājumi un precizējumi, kā arī lietai ir pievienoti jauni materiāli, piemēram, ārvalstu dokumenti, savu lēmumu toreiz skaidroja prokurors.

Piliksers norādīja, ka apsūdzība tiek grozīta "papildināšanas vai precizēšanas virzienā", taču tās būtība paliek nemainīga.

Kā ziņots, vairāk nekā piecus gadus iztiesātā digitālās televīzijas krimināllieta ir saistīta ar LVRTC meitasuzņēmuma "Digitālais Latvijas radio un televīzijas centrs" un "Kempmayer Media Limited" meitasfirmas "Kempmayer Media Latvia" vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un Latvijā nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei. Projekta kopējās izmaksas iepriekš lēstas daudzos desmitos miljonu latu.

Saistībā ar minētā projekta izpildi 19 personām apsūdzības uzrādītas pēc dažādiem Krimināllikuma (KL) pantiem - 317.panta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, KL 319.panta par valsts amatpersonas bezdarbību, KL 177.panta par krāpšanu un KL 195.panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Neviens no apsūdzētajiem savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst. Daži no apsūdzētajiem skaidro, ka nesaprot, kādus tieši noziegumus prokuratūra viņiem inkriminējusi, citi savukārt norāda uz apsūdzības nepilnībām.

Tiesas sastāvs ar tiesnesi Juri Stukānu priekšgalā lietu sāka skatīt 2008.gada 28.augustā. Pirms tam kopš 2007.gada novembra beigām lietu skatīja tiesneses Žanetes Vēveres sastāvs, taču 2008.gada 19.maijā Vēvere pieņēma sev izteikto noraidījumu saistībā ar iespējamu interešu konfliktu.

Tags

Kempmayer Rīgas apgabaltiesa

Comment Form