Digitālās TV lietā tiesa uzklausījusi pēdējā apsūdzētā liecības
Foto: PantherMedia/Scanpix

Turpinot izskatīt tā dēvēto digitālās televīzijas krimināllietu, Rīgas apgabaltiesa trešdien pabeidza apsūdzēto personu uzklausīšanu.

Pēdējais savas liecības sniedza apsūdzētais bijušais VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) valsts pilnvarnieks Didzis Jonovs.

Tagad procesa dalībniekiem tiks dota iespēja uzdot apsūdzētajiem jautājumus. Nākamā tiesas sēde paredzēta 6.martā plkst.10.

Kā ziņots, tā dēvētā digitālās televīzijas krimināllieta ir saistīta ar LVRTC meitasuzņēmuma "Digitālais Latvijas radio un televīzijas centrs" un "Kempmayer Media Limited" meitasfirmas "Kempmayer Media Latvia" vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un Latvijā nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei. Projekta kopējās izmaksas iepriekš lēstas daudzos desmitos miljonu latu.

Saistībā ar minētā projekta izpildi 20 personām apsūdzības uzrādītas pēc dažādiem Krimināllikuma (KL) pantiem - 317.panta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, KL 319.panta par valsts amatpersonas bezdarbību, KL 177.panta par krāpšanu un KL 195.panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Neviens no apsūdzētajiem savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst. Daži no apsūdzētajiem skaidro, ka nesaprot, kādus tieši noziegumus prokuratūra viņiem inkriminējusi, citi savukārt norāda uz apsūdzības nepilnībām.

Tiesas sastāvs ar tiesnesi Juri Stukānu priekšgalā lietu sāka skatīt 2008.gada 28.augustā. Pirms tam kopš 2007.gada novembra beigām lietu skatīja tiesneses Žanetes Vēveres sastāvs, taču 2008.gada 19.maijā Vēvere pieņēma sev izteikto noraidījumu saistībā ar iespējamu interešu konfliktu.

Source

LETA

Tags

Kempmayer Rīgas apgabaltiesa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form