Divu nedēļu laikā Vērmanes dārzā konstatēts 71 sabiedriskās kārtības pārkāpums
Foto: LETA

Pēdējās dienās Rīgas pašvaldības policijai ir izdevies pieķert lielu skaitu sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpēju - divu nedēļu laikā Rīgas kārtības sargi ir uzsākuši 71 administratīvo procesu par dažādiem pārkāpumiem Vērmanes dārzā, portāls "Delfi" uzzināja RPP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izplatītākie pārkāpumi saistīti ar smēķēšanu un alkohola lietošanu parkā, tāpat konstatēti piegružošanas un dabisko vajadzību nokārtošanas gadījumi. Uzsākti arī divi administratīvie procesi par sīko huligānismu, kur Vērmanes dārzā ap pulksten 22 vakarā bija ieradušies vairāki astotās klases skolēni ar ruma pudeli un mēģinājuši dedzināt rudens lapas ar šķiltavām un aerosola baloniņu.

Analizējot pārkāpēju profilu, RPP secina, ka parkā lielākoties pārkāpumus izdara nepilngadīgie. Proti, 48 administratīvie procesi ir uzsākti par nepilngadīgo izdarītiem pārkāpumiem, bet tikai 23 gadījumos pie atbildības saucamas pilngadīgas personas.

Papildus konstatētajiem pārkāpumiem policijai Vērmanes dārzā pēdējo divu nedēļu laikā izdevies pieķert arī vienu meklēšanā izsludinātu vīrieti.

Jau vēstīts, ka kopš vasaras vidus Vērmanes dārzā ir izvietotas pārvietojamās videonovērošanas kameras, kā arī parks ir iekļauts regulārajā RPP patrulēšanas maršrutā. Papildus tam kārtības nodrošināšanai tiek piesaistītas arī kājnieku patruļas.

Jau neilgi pēc videonovērošanas kameru uzstādīšanas tika pieķerta kāda pusaudze, kura apķēpāja parka estrādes sienu.

"Satraucošs ir fakts, ka divās trešdaļās reģistrēto gadījumu pārkāpēji ir nepilngadīgi jaunieši. Kā zināms, jaunam būt nav viegli, tāpēc rosināšu Rīgas domes departamentiem sadarbībā ar jauniešu organizācijām rast instrumentus, lai noskaidrotu iemeslus šādām pārgalvīgām rīcībām, kā arī to, ko vēl mēs kā pašvaldība varam darīt, lai jaunības enerģiju no degradējošas pārvērstu radošā," pauž Rīgas vicemēre un Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola (JKP).

RPP arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību sabiedriskajai kārtībai Vērmanes dārzā.

Jau vēstīts, ka Vērmanes dārzs estrādi par savu nakts uzdzīves vietu šogad aizvien biežāk izvēlas dažādi dīkdieņi un bezpajumtnieki, tāpēc bija nolemts likvidēt estrādes apkārtnes soliņus, taču šo ideju Rīgas domē apturēja.

Tags

Rīgas dome Rīgas pašvaldības policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form