Liecinieku vidū nav vienprātības par iespējamām nelikumībām Centrāltirgū
Foto: LETA

Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa ceturtdien uzklausīja vairākus lieciniekus krimināllietā, kurā par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēti vairāki bijušie Rīgas Centrāltirgus darbinieki un amatpersonas, taču liecinieku vidū nevaldīja vienprātība par iespējamajām nelikumībām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sākotnēji tika uzklausīts Vladimirs Vahovičs, kurš liecināja, ka 2015.gadā no jūnija līdz oktobrim regulāri pārdeva pārtikas produktus nakts tirgū. Viņš norādīja, ka viņam nebija abonētas vietas, tādēļ katru reizi, kad viņš ieradās, viņam tika ierādīta cita tirdzniecības vieta.

Vahovičs skaidroja, ka citi tirgotāji esot viņu informējuši par iespēju maksāt neoficiāli, proti, nevis 11 eiro, kas ir oficiālā samaksa par tirdzniecību, bet gan desmit eiro. Viņš piebilda, ka šādi samaksu veicis apmēram 70% gadījumu. Tāpat Vahovičs uzsvēra, ka atsevišķās reizēs pēc savas iniciatīvas maksājis arī 15 eiro, lai "uzlabotu attiecības ar vietu kontrolieriem".

Vahovičs liecināja, ka maksājumus veicis kontrolieriem, kuru vārdi bijuši Romāns un Jānis. Viņš piebilda, ka neoficiālie maksājumi beigušies tad, kad ieradušies jauni kontrolieri.

Savukārt liecinieki Sandis Pudņiks un Toms Kauliņš tiesai liecināja, ka neoficiālos maksājumus nav veikuši un vienīgie gadījumi, kad nav saņemts čeks, ir bijuši reizēs, kad devušies prom pārāk ātri, lai spētu tādu saņemt.

Tiesa nolēma piemērot 300 eiro piespiedu naudu lieciniekam Nabi Mamedovam, kurš atkārtoti neieradās uz lietas izskatīšanu.

Tiesa norādīja, ka Mamedovam jau bija piemērota piespiedu atvešana, taču policija, apsekojot viņa dzīvesvietu, konstatēja, ka viņš neatrodas tajā. Mājas pārvaldniece gan policijai esot apgalvojusi, ka viņš tur dzīvojot, taču bieži ceļojot. Tiesa arī bija saņēmusi vairākus telefona zvanus no Mamedova, kurš savu neierašanos uz iepriekšējo tiesas sēdi skaidrojis ar to, ka sajaucis datumu, taču paudis apņēmību apmeklēt šodienas tiesas sēdi.

Tāpat uz sēdi nebija ieradies liecinieks Andrejs Korovins, taču viņam piespiedu nauda netika piemērota.

Tiesā šodien arī bija ieradusies apsūdzētā Jāņa Venera meita, kura tiesai lūdza turpināt skatīt lietu pret viņas nelaiķa tēvu uz reabilitējoša pamata. Tas nozīmē, ka meitai turpmāk būs jāapmeklē tiesas sēdes.

Nākamā tiesas sēde paredzēta 3. decembrī pulksten 11.

Jau vēstīts, ka lietā pie atbildības tiek rosināts saukt bijušo Rīgas Centrāltirgus priekšnieku Anatoliju Abramovu, bijušo Centrāltirgus iepirkumu komisijas vadītāju Vitāliju Litvinu, Verneru, Jāni Zuševicu un Romānu Fjodorovu.

Apsūdzība izvirzīta pēc Krimināllikuma 318.panta trešās daļas par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas, par ko draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Tāpat viņi apsūdzēti pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Bijušais Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs un iepirkumu nodaļas vadītājs saukti pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina. Apsūdzētajām personām inkriminētie noziedzīgi nodarījumi veikti no 2014. gada aprīļa līdz 2015. gada jūlijam.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā kriminālvajāšanai izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Birojs iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka trīs tirgus darbinieki piesavinājās kapitālsabiedrības naudas līdzekļus lielos apmēros, kas viņu rīcībā nonāca, veicot savus darba pienākumus.

Latvijas Televīzija iepriekš ziņoja, ka nelikumīgās darbības notikušas Rīgas Centrāltirgus tā sauktajā nakts tirgū. Tas bija saistīts ar maksu par tirdzniecības vietām.

Viena no personām pret kuru bija lūgts sākts kriminālvajāšanu ir tirgus plānošanas daļas koordinators Vitālijs Litvins, kurš nesen kandidēja no partijas "Saskaņa" saraksta Jelgavas domē pašvaldību vēlēšanās.

Litvins skaidroja, ka "tirdzniecības vietas divas vai trīs reizes iznomāšana ir bijusi normāla prakse, kas aprakstīta iekšējos normatīvos dokumentos un tai jāatspoguļojas grāmatvedības reģistros un tiesībsargājošām iestādēm nav skaidrība kā tā var būt".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ģenerālprokuratūra Korupcija Latgale Latvijas Televīzija Rīgas Centrāltirgus Saskaņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form