Par Krievijas noziegumu attaisnošanu apcietināto Vasiļevski varētu atbrīvot pret drošības naudu
Foto: Pexels

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa noteikusi drošības naudu Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanā aizdomās turētajam Aivim Vasiļevskim, kuru martā aizturēja Valsts drošības dienests (VDD), liecina portāla "Delfi" rīcībā esošā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā portālam "Delfi" neatklāja, vai pieņemts šāds lēmums, norādot, ka informācija par izmeklēšanas tiesnešu pieņemtiem lēmumiem netiek sniegta. Tāpat tiesā uzsvēra, ka krimināllietas materiāli ir izmeklēšanas noslēpums, šādi skaidrojot atteikuma iemeslu.

Precīzs noteiktās drošības naudas apmērs portālam "Delfi" nav zināms, taču, spriežot pēc dažādu Vasiļevska sabiedroto publicētās informācijas "Telegram" platformā, tā varētu būt 20 000 eiro.

"Delfi" jau vēstīja, ka Vasiļevski kopā ar vēl trim personām aizturēja 7. martā un viņam vienīgajam tika piemērots apcietinājums.

Portāla "Delfi" rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēšanas veiktas saistībā ar biedrības "DVS Urantija" darbību, bet starp aizturētajiem ir arī Vasiļevskis, kurš zināms kā dažādu konspirācijas teoriju izplatītājs.

Vasiļevska publicētajos materiālos regulāri figurē retorika, kas iepriekš izskanējusi Kremļa kontrolētajos medijos, tostarp pēdējo nedēļu laikā viņš aktīvi atbalstīja Krievijas armijas neprovocēto iebrukumu Ukrainā.

Savukārt biedrība "Urantija" sevi pozicionē kā organizāciju, kas nodarbojas ar meditāciju un citām garīgām lietām, taču agrāk savos pasākumos šī biedrība ir nodarbojusies ar Kremļa retorikas propagandu. "Lursoft" informācija liecina, ka biedrībā ir divi biedri – Līga Guseva un Skaidrīte Aleksejeva. Pati biedrība dibināta 2009. gadā.

"DVS Urantija" mājaslapā rakstīts, ka "2002. gada sākumā neliela dziednieku grupiņa apvienojās dziedināšanai grupā, jo šajā laikā, kad planēta pāriet nākamajā evolūcijas posmā un Zemi sāk apstarot Kosmosa dažāda veida pastiprinātas enerģijas, dziedniekam visu vienatnē ir tik pat kā neiespējami apgūt un pielietot. Nemanāmi izveidojās dziednieku kolektīvs, kuram kļuva par šauru iepriekšējās telpās. Bija jāpiemeklē jaunas telpas un tā 2003. gadā izveidojās DVS Urantija".

"DVS" biedru ieskatā nozīmē darbs, veselība, skaistums.

VDD kriminālprocesu uzsāka šā gada 1. martā saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 un 78. pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm, proti, par noziegumu pret mieru un kara noziegumu iespējamu attaisnošanu un slavināšanu, kā arī iespējamu nacionālā un etniskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ko veikuši organizācijas atbildīgie darbinieki, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izmeklēšanas gaitā VDD ieguva informāciju, ka šīs organizācijas vadītāji, darbinieki un dalībnieki organizē pasākumus, kuros pauž atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā. Tāpat organizācijas rīkoto pasākumu laikā regulāri izskan aicinājumi vērsties pret Ukrainas tautu.

Latvijas Krimināllikumā paredzēta atbildība par kara noziegumu un noziegumu pret cilvēci attaisnošanu, slavināšanu, kā arī aicinājumiem uz genocīdu vai agresīvu karu.

Portāls "Delfi" arī vēstīja, ka VDD sācis kriminālprocesus pret "Facebook" grupas "Kriminālā Latvija" administratoru, videoblogeri Kirilu Fjodorovu un sievieti, kas 16. martā pie Brīvības pieminekļa slavināja Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Valsts drošības dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form