Par kukuļa pieņemšanu no ārvalstnieka aiztur divus policistus
Foto: Shutterstock

Iekšējās drošības birojs (IDB) janvāra nogalē aizdomās par kukuļa pieņemšanu aizturējis divus Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldē nodarbinātos, "Delfi" uzzināja birojā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

IDB paziņojumā medijiem norāda, ka "satiksmes uzraudzības jomā strādājošās Valsts policijas nodarbinātās personas, veicot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, pieņēma kukuli no kāda ārvalsts kravas transportlīdzekļa vadītāja par izdarītā administratīvā pārkāpuma nenoformēšanu likumā paredzētajā kārtībā".

IDB procesuālo darbību laikā atrada un izņēma naudu dažādu valstu valūtās – vairākus tūkstošus eiro.

Abām personām piemērots aizdomās turēto statuss un tiesa piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Savukārt ārvalsts kravas transportlīdzekļa vadītājam kriminālprocesā piemērots personas, kurai ir tiesības uz aizstāvību statuss.

Vienlaikus pirmstiesas izmeklēšanā tiek vērtēta abu apcietināto saistība ar citiem kukuļošanas gadījumiem ceļu satiksmes uzraudzības jomā.

Izmeklēšanas interesēs papildu informācija šobrīd netiek sniegta.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

IDB ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.