Pēc Zariņa iesnieguma ierosināts kriminālprocess par gandrīz miljons 'nederīgo respiratoru' iepirkumu
Foto: Publicitātes foto

Pēc bijušā Saeimas deputāta Ivara Zariņa (S) iesnieguma tiek ierosināts kriminālprocess par Covid-19 pandēmijas sākumā SIA "Titled" gandrīz miljons "nederīgo respiratoru" iepirkumu, informēja partijas "Saskaņas" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vēl esot deputāta statusā, Zariņš februārī vērsās ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu par atklātajiem faktiem saistībā ar individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumu no SIA "Titled" – par gandrīz miljons nederīgu respiratoru iepirkuma pamatotību un atbilstību valsts interesēm.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pieņēmusi lēmumu ierosināt kriminālprocesu par Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra un minētā uzņēmuma 2020. gada 9. aprīlī noslēgto darījumu par respiratoru iegādi, kas piegādāti neatbilstoši noslēgto līgumu nosacījumiem un izvirzītajām tehniskajām prasībām.

Iepriekš Zariņš īstenoja parlamentāro uzraudzību, izskatīšanai Saeimā iesniedzot pieprasījumus par šo iepirkumu atbildīgajiem ministriem un Ministru prezidentam saistībā ar šo iepirkumu, informēja partijā.

Politiķis uzskata, ka atbildīgie par šo iepirkumu neesot bijuši spējīgi pamatot, ka tas veikts sabiedrības interesēm, par ko liecinot iepirkuma apjoma, piegādātāja izvēles, darījuma nosacījumu un piemērotās iepirkumu procedūras pamatotība un piegādāto respiratoru kvalitāte.

Zariņš iepriekš vērsies Ģenerālprokuratūrā un Finanšu izlūkošanas dienestā ar aicinājumu atbilstoši šo institūciju noteiktajai kompetencei veikt nepieciešamās procesuālās darbības attiecībā uz politiķa iesniegumā norādītajiem faktiem, lai noskaidrotu, vai SIA "Titled" un atbildīgo amatpersonu rīcība šajā aizsarglīdzekļu iepirkumā un tā uzraudzībā nesatur iespējamo noziedzīgo nodarījumu sastāvu pazīmes.

"Saskaņā" norāda, ka nu jau bijušais deputāts parlamentāro uzraudzību līdzīgi veicis saistībā ar vakcīnu iepirkumu.

Tags

Saeima Saskaņa Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form