Sākas Zolitūdes traģēdijas krimināllietas apelācijas tiesvedība
Foto: F64

Otrdien, 9. novembrī Rīgas apgabaltiesā notika pirmā tiesas sēde, iztiesājot Zolitūdes traģēdijas krimināllietu apelācijas instancē, portāls "Delfi" uzzināja Tiesu administrācijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Krimināllietu tiesas kolēģija atlika lietas iztiesāšanu apsūdzētā Mārtiņa Draudiņa slimības dēļ.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un spēkā esošos ierobežojumus saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību, lietas dalībniekiem iespēja piedalīties tiesas sēdē tika nodrošināta, izmantojot attālinātu pieslēgšanos videokonferenču platformā "Cisco Meeting Server".

Tomēr apsūdzētais Mārtiņš Draudiņš tiesu bija informējis, ka viņa veselības stāvoklis neļauj pieslēgties arī attālinātai tiesas sēdei. Par to, vai apsūdzētā neierašanās ir notikusi attaisnojošu iemeslu dēļ, tiks lemts, ja tiesa saņems ārsta izdotu izrakstu par apsūdzētajam noteiktu ārstēšanās režīmu.

Krimināllietu Rīgas apgabaltiesa izskata atklātā tiesas sēdē trīs tiesnešu sastāvā: tiesas sēdes priekšsēdētāja tiesnese Iveta Vīgante, tiesnesis Guntars Stūris un tiesnesis Guntars Kveska. Noraidījums minētajam tiesas sastāvam netika pieteikts.

Pirmajā apelācijas instances tiesas sēdē otrdien piedalījās 31 lietas dalībnieks. Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 484.1 pantu tiesas sēdē tika apmierināts Latvijas televīzijas lūgums izdarīt skaņas un attēla ierakstu.

Nākamā tiesas sēde ir plānota attālināti šī gada 2. decembrī pulksten 10. Lietas dalībnieki tiks informēti, ja tiesas sēdes norises formu būs iespējams mainīt uz klātienes sēdi.

Jau vēstīts, ka Zolitūdes traģēdijas krimināllieta ir vērienīgākā tiesas prāva Latvijas vēsturē. Krimināllietas pirmstiesas izmeklēšana ilga aptuveni divus gadus un tiesā nonāca 2015. gada 8. decembrī, bet tiesas izmeklēšana tika sākta otrajā nozīmētajā tiesas sēdē – 2016. gada 1. martā.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa tā dēvētajā Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētajam būvinženierim Ivaram Sergetam lēma piespriest sešu gadu cietumsodu, bet pārējos krimināllietā apsūdzētos atzina par nevainīgiem un lēma viņus attaisnot.

Lietā uz apsūdzēto sola bija sēdies veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš, arhitekts Andris Kalinka, uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš, trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbinieki - Jānis Balodis, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija un būvinspekcijas priekšnieka vietniece Aija Meļņikova -, kā arī uzņēmuma "Maxima Latvija" darba aizsardzības vecākai ekspertei Inna Šuvajeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2013. gada 21. novembrī iegrūstot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Būveksperti secināja, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva. Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādīja par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas apgabaltiesa Zolitūdes traģēdija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form