Stājies spēkā notiesājošais spriedums Loginova un Pečaka krimināllietā
Foto: LETA

Senāta Krimināllietu departaments 18. martā atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru bijušais Rīgas brīvostas pārvaldes pārvaldnieks Leonīds Loginovs un viņa vietnieks Aigars Pečaks atzīti par vainīgiem dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un sodīti ar naudas sodu attiecīgi 38 700 eiro un 32 250 eiro apmērā, noskaidroja portāls "Delfi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Senātā, neminot notiesāto vārdus, norādīja, ka Loginovam arī uz trīs gadiem un trim mēnešiem liegts pildīt valsts un pašvaldību institūciju un kapitālsabiedrību vadītāja vai vadītāja vietnieka amatu, bet Pečakam šāds liegums noteikts uz diviem gadiem un septiņiem mēnešiem.

Senāta nolēmums nav pārsūdzams.

Senāts norādījis, ka apelācijas instances tiesa pareizi atzinusi, ka apsūdzēto vainīgums noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 318. panta otrajā daļā, ir pierādīts ar pieļaujamiem un ticamiem pierādījumiem, kas nerada šaubas par to, ka apsūdzētie kā valsts amatpersonas izdarīja tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, lai veiktu nelikumīgu ziedojumu Liepājas Jūrniecības koledžai, tas ir, naudas līdzekļus izmantoja normatīvajos aktos neparedzētiem mērķiem.

Apelācijas instances tiesa atzinusi, ka lietā iegūtie pierādījumi rada pārliecību, ka līgums ar Liepājas Jūrniecības koledžu noslēgts, lai maskētu un slēptu Rīgas brīvostas ziedojuma veikšanu Liepājas Jūrniecības koledžai. Līgums tika noslēgts bez ekonomiska pamatojuma un faktiskas izpildes.

Krimināllieta pret apsūdzētajiem tika ierosināta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, veicot nelikumīgus ziedojumus Liepājas Jūrniecības koledžai. Apsūdzētajiem apsūdzība celta arī par Rīgas brīvostas pārvaldes darbinieku nelikumīgu prēmēšanu un materiālo stimulēšanu, kas radīja smagas sekas.

Izskatāmajā lietā jau stājies spēkā spriedums daļā, ar kuru apsūdzētie atzīti par vainīgiem darbinieku prettiesiskā prēmēšanā un materiālā stimulēšanā, jo šajā daļā Senāts ar 2018. gada 29. marta lēmumu Rīgas apgabaltiesas 2017. gada 19. septembra spriedumu atstāja negrozītu.

Pečaks ir iesaistīts ar citā kriminālprocesā, kurā viņam inkriminē miljons eiro zaudējumu nodarīšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Leonīds Loginovs Rīgas apgabaltiesa Rīgas brīvosta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form