Tiesa lems, vai paturēt apcietinājumā administratorus Sprūdu, Krūmu un Durevski
Foto: DELFI

Rīgas apgabaltiesa trešdien pulksten 10 skatīs maksātnespējas administratora Naura Durevska sūdzību par viņam piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu. Savukārt pulksten 12:30 plānots skatīt maksātnespējas administratoru Māra Sprūda un Ilmāra Krūma sūdzības par apcietinājuma piemērošanu.

Jau ziņots, ka 7. jūnijā Valsts policija aizturēja un par aizdomās turētajiem atzina Krūmu, kā arī maksātnespējas procesa administratorus Sprūdu un Durevski. Tāpat aizturēts un par aizdomās turēto tika atzīts finansists Jorens Raitums. Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa 9. jūnijā lēma viņus apcietināt, bet jau pāris dienas vēlāk Raitums no apcietinājuma tika atbrīvots.

Pēc aizturēšanas 24 stundu laikā policisti pratinājuši gan aizdomās turētos, gan lieciniekus, kā arī veikuši 13 kratīšanas un ar tām saistītās procesuālās darbības.

Zināms, ka ENAP sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Kā otrdien žurnālistiem atklāja Galvenās kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins, Sprūdam un Krūmam, kā arī finansistam Raitumam kriminālprocesā inkriminētie noziegumi saistīti ar likvidējamās 'Trasta komercbankas' likvidācijas procesu, uzsverot, ka likvidators bankā nedarbojas kā valsts amatpersona. Šīm trīs personām tiek inkriminēta Krimināllikuma 184. panta 3. daļa - izspiešana organizētā grupā vai lielā apmērā, kā arī Krimināllikuma 195. panta 3. daļa - noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija lielā apmērā.

Savukārt otrs kriminālprocess sākts par kukuļa izspiešanas mēģinājumu, ja to darījusi valsts amatpersona. Šajā kriminālprocesā kā aizdomās turētais atzīts maksātnespējas administrators Durevskis. Šajā kriminālprocesā ir aizdomas, ka Durevskis veicis noziedzīgus nodarījumus viņa administrējamā maksātnespējīgā uzņēmumā.

Lai nodrošinātu iespējamo papildsodu - mantas konfiskāciju - aizturēto personu mantai uzlikts arests. Policija atklāja, ka arestēti 380 000 eiro, trīs premium klases automašīnas, kā arī virkne nekustamo īpašumu un kapitāldaļas uzņēmumos.

Maksātnespējas administrācija aizdomās turētos maksātnespējas procesa administratorus no amata atstādināja.

Tags

ENAP Maksātnespēja Rīgas apgabaltiesa Trasta komercbanka Valsts policija

Comment Form