Tiesa vērtēs Lemberga sūdzību par pārlieku mazu pastaigu laukumu cietumā
Foto: LETA

Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nams lēmis ierosināt lietu pēc bijušā Ventspils mēra Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij"), kurš apsūdzēts koruptīvās darbībās, sūdzības par to, ka viņam, atrodoties apcietinājumā, tika atļauta vienu stundu ilga pastaiga dienā, kas bija jāaizvada 12 kvadrātmetru lielā pastaigu laukumā, noskaidroja portāls "Delfi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savā pieteikumā tiesai Lembergs lūdz viņam par labu piedzīt 3000 eiro lielu nemantiskā kaitējuma kompensāciju.

Šis tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Tiesas spriedumā norādīts, ka Lembergs vairākkārt vērties vērsies Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP), apstrīdot Rīgas Centrālcietuma lēmumu, ar kuru viņam pastaigas ļautas 12 kvadrātmetru lielā pastaigu laukumā uz vienu stundu dienā.

IeVP savās atbildēs uzskatījusi, ka konkrētais pastaigu laukums un pastaigu ilgums nerada Lemberga tiesību aizskārumu. Savukārt tiesa uzskata, ka tiesības uz pastaigu ir saistītas ar veselības aizsardzību, tamdēļ nepieciešams padziļināts lietas izvērtējums.

Attiecīgi tiesa lēmusi ierosināt administratīvo lietu un uzdevusi IeVP mēneša laikā sniegt paskaidrojumus par notiekošo.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka Lembergs arī vērsies Administratīvajā rajona tiesā, lūdzot viņam par labu piedzīt 100 000 eiro par prettiesisku attieksmi cietumā.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa kā pirmā tiesu instance pērn 22. februārī toreizējam Ventspils domes priekšsēdētājam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu.

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Brīvībā Lembergs iznāca šī gada 25. februārī.

Tāpat pirmās instances tiesa nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro. Tāpat tiesa nolēma no Lemberga valsts labā piedzīt procesuālos izdevumus 22 180 eiro apmērā par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu.

Lembergu tiesa 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja. Lembergu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumentu viltošanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, dienesta viltojumā, neatļautā dalībā mantiskos darījumos, kā arī nepatiesu ziņu norādīšanā deklarācijas. Savukārt attaisnoja viņu dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošanā un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanā.

Tags

Aivars Lembergs Rīgas apgabaltiesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form