Trubko 2,1 miljona kukuli Kossovičam piedāvājis ar divu pirkstu žestu
Foto: LETA

AS "Rīgas namu apsaimniekotājs" valdes priekšsēdētājs Igors Trubko esot piedāvājis 2,1 miljona eiro lielu kukuli Rīgas domes "Par/Progresīvie" frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam ar divu pirkstu žestu, pirmajā tiesas sēdē par Kossovičam piedāvāto kukuli sacīja prokurore Ilona Kurca.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otrdienas tiesas sēdē tika uzklausīti lūgumi par to, lai lieta tiktu skatīts slēgtās sēdēs. Tomēr tiesa lēma pie šī jautājuma atgriezties vēlāk, jo šodienas tiesas sēdē nebija plānots izpaust neizpaužamu informāciju.

Kurca nolasīja apsūdzību, kurā uzsver, ka pirmā tikšanās starp Trubko un Kossoviču notikusi 2021. gada 7. aprīlī. Tikšanās laikā viņš uz lapiņas bija uzrakstījis skaitli divi, kā arī sešas nulles, liekot saprast, ka tiek piedāvāts kukulis.

Otrā tikšanās norisinājās 19. maijā. Trubko, atsaucoties uz iepriekšējo sarunu par "Rīgas namu pārvaldnieka" (RNP) pārvaldībā esošo dzīvojamo māju nodošanu pārvaldīšanai "Rīgas namu apsaimniekotājam", parādījis žestu ar diviem pirkstiem un pateicis vārdu "sešas nulles", tādā veidā prokuratūras ieskatā apstiprinot iepriekš izteiktā piedāvājuma spēkā esamību.

Tiesas sēdē Trubko uzsvēra, ka prokurores izteikto apsūdzību nesaprot un savu vainu pilnībā noliedz.

Tiesas sēdē dalībnieki vienojās, ka liecinieku nopratināšana ir jāsāk ar pašu Kossoviču. Nākamā tiesas sēda lietā paredzēta 20. maija pulksten 13, un tās laikā savas liecības sniegs Kossovičs. Vēl viena tiesas sēde paredzēta 7. jūnijā pulksten 11.

KNAB iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka saskaņā ar biroja iegūtajiem pierādījumiem kukulis piedāvāts, lai uzņēmēja pārstāvētā kompānija uzvarētu koncesijas konkursā un pārņemtu daļu no RNP apsaimniekotajām mājām.

Uzņēmējs esot norādīja Kosovičam, kādi būtu "Rīgas namu apsaimniekotājam" labvēlīgi koncesijas konkursa nolikuma nosacījumi.

Kossovičs žurnālistiem atzina, ka informējis KNAB par kukuļa piedāvājumu. Deputāts paziņoja, ka visu savu īso politisko mūžu esot veltījis, lai veidotu politiku, kuru nevar nopirkt, un pie šī principa turēsies.

LETA ziņoja, ka "Rīgas namu apsaimniekotājs" pērn pavasarī piedāvāja eksperimenta kārtā pārņemt atsevišķas RNP mājas. Uzņēmums bija noskatījis 60 mājas ar labiem uzkrājumiem.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Trubko kopš 2018. gada pavasara ir "Rīgas namu apsaimniekotāja" valdes priekšsēdētājs. Viņš ir arī norādīts kā uzņēmuma patiesais labuma guvējs jeb pastarpināts īpašnieks. Otra kompānijas līdzīpašniece ir Taisa Štāle. 2020. gadā uzņēmums apgrozīja 2 613 229 eiro un strādāja ar 244 124 eiro peļņu. Dati par pagājušo gadu vēl nav publiskoti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Informācija KNAB mājaslapā liecina, ka Trubko laikā no 2002. līdz 2013.gadam atbalstījis divas partijas, kopumā ziedojot 49 904 eiro. Uzņēmējs ziedoja Reformu partijai (Zatlera Reformu partijai) un Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai, kura savulaik bija pie varas Rīgas domē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB Partija "Progresīvie" Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form