AppleMark
Foto: F64

Slimnīca, uz kuru ar Austrijas tiesneša lēmumu pārvests kukuļošanā apsūdzētais atstādinātais Finanšu ministrijas ierēdnis Vladimirs Vaškevičs, nav cietuma slimnīca, bet policija viņu apsargā, portālam "Delfi" sacīja zvērināts advokāts Oskars Rode.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekš Vaškeviča advokāti informēja, ka, atbilstoši Austrijas dežūrējošā tiesneša lēmumam un neatkarīga tiesas medicīnas eksperta slēdzienam, apsūdzētais ir pārvietots uz citu slimnīcu.

Rode precizēja, ka tā nav cietuma slimnīca, taču Vaškeviča drošības nolūkos viņš tās nosaukumu neatklāja. Advokāts sacīja, ka viņš nezina, kāpēc tiesnesis nolēmis pārvest Vaškeviču uz šo slimnīcu.

Vaškeviču slimnīcā apsargā policisti.

Jau vēstīts, ka Vaškevičs ir izsludināts starptautiskajā meklēšanā. Piektdienas, 21.februāra vakarā, pamatojoties uz Eiropas orderi, kas Austrijā tika saņemts dienu iepriekš, Vaškevičs no slimnīcas tika pārvietots uz citu ārstniecības iestādi.

Vaškevičs, kurš tika turēts aizdomās par kukuļošanu, tika apcietināts jau 2011.gada ziemā, taču vēlāk viņu atbrīvoja pret 60 000 latu drošības naudu. Papildus Vaškevičam tika piemēroti arī trīs citi drošības līdzekļi - aizliegums tuvoties konkrētām personām un vietai, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Pirmās instances tiesa deva atļauju Vaškevičam doties uz Austriju, no kuras viņā tā arī nav atgriezies.

Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Miglāns, izvērtējot lietā savāktos pierādījumus, iepriekš atzina tos par pietiekamiem, lai Vaškeviču sauktu pie kriminālatbildības par kukuļdošanu.

Pirmstiesas izmeklēšanā tika noskaidrots, ka laikā no 2010.gada decembra līdz 2011.gada janvārim Vaškevičs, būdams valsts amatpersona, atkārtoti nodevis kukuļus, proti, 2010.gada 26.decembrī 23 700 eiro (16 656 latus) un 2400 latus, šā gada 26.janvārī 1580 eiro (1118 latus) un 1500 latus, un 30.janvārī viņš nodevis naudu 27 600 eiro (19 397 latus) un 1700 latus. Kopumā kukuļos nodotā summa ir 52 880 eiro (37 164 lati) un 5600 latu.

Portāls "Pietiek.com" iepriekš vēstīja, ka Vaškevičs, iespējams, mēģinājis piekukuļot muitas šefu Tāli Kravali.

Saskaņā ar apsūdzību, 2011. gada 31.janvārī Vaškevičam pēc viņa lūguma VID amatpersona uzrādīja VID Muitas pārvaldes Inspekcijas daļas Riska vadības nodaļas pārbaudes lietu par SIA "Kravu termināls".

Pēc iepazīšanās ar pārbaudes lietas materiāliem Vaškevičs paņēma no šī pārbaudes materiāla astoņas lapas par "Kravu termināla" noformētajām alkoholisko dzērienu kravām. Pēc tam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki Vaškeviču aizturēja.

Savu vainu viņam inkriminētajos nodarījumos Vaškevičs neatzīst.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB Oskars Rode VID Vladimirs Vaškevičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form