12.Saeimas vēlēšanās piedalīsies 13 partiju un partiju apvienību kandidātu saraksti
Foto: LETA

Otrdien,5.augustā noslēdzās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 12.Saeimas vēlēšanām. 12.Saeimas vēlēšanās 4.oktobrī piedalīsies 13 partiju un partiju apvienību kandidātu saraksti, tieši tikpat, cik 10.Saeimas vēlēšanās 2010.gadā un ārkārtas, 11.Saeimas vēlēšanās, 2011.gadā, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

13 kandidātus sarakstos kopā pieteikti 1156 deputātu kandidāti, un uz vienu no 100 Saeimas deputātu vietām pretendē turpat 12 deputātu kandidāti. Salīdzinot ar iepriekšējām, 11.Saeimas vēlēšanām, sarakstos pieteikto kandidātu skaits nedaudz palielinājies – 11.Saeimas vēlēšanās piedalījās 1092 deputātu kandidāti.

No visiem kandidātu sarakstiem 11 kandidātu sarakstus iesniegušas politiskās partijas, bet divus sarakstus - politisko partiju apvienības.

No visiem 12.Saeimas deputātu kandidātiem 67,1 procents kandidātu ir vīrieši, bet 32,9 procenti kandidātu – sievietes. Lielākajai daļai jeb 82,8 procentiem deputātu kandidātu ir augstākā izglītība, bet 17,2 procentiem – vidējā izglītība.

Visvairāk deputātu kandidātu ir vecumā no 41 līdz 50 gadiem – 26,3 procenti un vecumā no 51 līdz 60 gadiem – 25,4 procenti. Vidējais 12.Saeimas deputātu kandidātu vecums ir 45 gadi. Vecākajam vēlēšanām pieteiktajam kandidātam ir 80 gadi, bet jaunākajam kandidātam – 21 gads.

Starp 12.Saeimas deputātu kandidātiem lielākā daļa jeb 64,6 procenti kandidātu ir latvieši, 6,9 procenti kandidātu ir krievu tautības, tāpat starp kandidātiem ir arī baltkrievi, ebreji, gruzīni, igauņi, karēļi, libānieši, lietuvieši, poļi, ukraiņi un vācieši. 24,7 procenti deputātu kandidātu izvēlējušies iespēju tautību nenorādīt.

Kā pēdējā savu kandidātu sarakstu Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniedza partija "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām". Saraksts pieteikts visos piecos vēlēšanu apgabalos, un tajā iekļauti 18 deputātu kandidāti.

12.Saeimas vēlēšanām iesniegtie kandidātu saraksti, ziņas par kandidātiem, priekšvēlēšanu programmas un statistika pieejama CVK tīmekļa vietnē www.cvk.lv sadaļā "12.Saeimas vēlēšanas/Kandidātu saraksti,  programmas, ziņas par kandidātiem, statistika".

CVK sēde, kurā paredzēts reģistrēt pēdējos 12.Saeimas vēlēšanām iesniegtos kandidātu sarakstus, notiks rīt, 6.augustā, pulksten 16.00.

Savukārt 12.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izloze norisināsies piektdien, 8.augustā, pulksten 15.00 Saeimas nama Sarkanajā zālē. Izlozei klātienē sekot līdzi aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Centrālā vēlēšanu komisija Saeima Saeimas vēlēšanas 2014
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form