Jaunajā mācību gadā 14 Latvijas augstskolās notiek doktorantūras grantu atklātais konkurss, kurā var pieteikties doktoranti un zinātniskā doktora grāda pretendenti, kā arī jaunie doktoranti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Granta ieguvēji saņems doktoranta atalgojumu 1000 eiro mēnesī par pusslodzi, ieskaitot iedzīvotāju ienākuma nodokli un sociālās garantijas, kā arī valsts segs iespējamās pētniecības un mobilitātes izmaksas 400 eiro apmērā mēnesī, portālam "Delfi" pavēstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) komunikācijas nodaļa.

Saskaņā ar IZM izstrādāto konceptuālo ziņojumu "Par jauna doktorantūras modeļa ieviešanu Latvijā" doktorantūras granti ir pieejami šādās augstskolās, kurām ir vērā ņemama pētniecības kapacitāte:

  • Daugavpils Universitāte
  • Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju
  • Latvijas Lauksaimniecības universitāte
  • Latvijas Universitāte
  • Liepājas Universitāte
  • Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija sadarbībā ar Ventspils Augstskolu un Vidzemes Augstskolu
  • Rīgas Stradiņa universitāte sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju
  • Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar Banku augstskolu.

Augstskolām kā doktorantūras īstenotājām jārīko atklāts konkurss un jāveic doktorantūras grantu ieguvēju atlase, kā arī jānodrošina otra slodzes daļa vai vismaz daļa no tās, iesaistot un nodarbinot doktorantu vai zinātniskā doktora grāda pretendentu pētnieciskajā vai studiju darbā.

IZM aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai augstskolu mājaslapās par pieteikšanās termiņiem un granta piešķiršanas nosacījumiem.

Līdz 2023. gada beigām Eiropas Savienības atbalsta fondu un valsts budžeta līdzfinansējums 11,9 miljonu eiro apmērā būs pieejams 341 doktorantam.

Vērtējot katras augstskolas pētniecisko sniegumu, finansējums un doktorantu granta vietu skaits ir noteikts katrai augstskolai dalījumā pa zinātņu nozarēm.

Pakāpeniski ieviešot jauno doktorantūras modeli, plānots, ka, sākot no 2024. gada, visiem no jauna uzņemtajiem doktorantiem, kuri konkursa kārtībā būs ieguvuši valsts budžeta studiju vietu, doktoranta atalgojums tiks piešķirts automātiski.

Proti, doktoranta atalgojums būs daļa no konkursa kārtībā iegūtās valsts budžeta studiju vietas un tiks nodrošināts uz visu doktorantūras laiku – trīs līdz četrus studiju gadus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

IZM Daugavpils Universitāte Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Kultūras akadēmija Latvijas Lauksaimniecības universitāte Latvijas Universitāte Liepājas Universitāte Rīgas Stradiņa universitāte Rīgas Tehniskā universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form