9. maijā Uzvaras parka apkārtnē būs ierobežota satiksme; policija aicina turp nedoties
Foto: F64

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, šobrīd ir aizliegti jebkādi publiski pasākumi – tajā skaitā 9. maija pasākumi. Lai tiktu ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības, kā arī sabiedriskā kārtība un drošība, Valsts policija (VP) sadarbībā ar pašvaldības policiju un citiem dienestiem pēc iepriekš izstrādāta plāna ir gatava veikt kontroli, portālu "Delfi" informēja VP pārstāve Gita Gžibovska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VP aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktās drošības prasības un ierobežojumus, tostarp svētdien, 9. maijā, nedoties uz Uzvaras parku Rīgā.

Ņemot vērā arī plānotos satiksmes ierobežojumus, likumsargi aicina transportlīdzekļu vadītājus izvēlēties citus pārvietošanās maršrutus.

Lai gan individuāli nolikt ziedus pie pieminekļa nav aizliegts, tomēr, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un tās pasliktināšanās riskus valstī, uzturēties pie pieminekļa nedrīkstēs, un uzreiz pēc ziedu nolikšanas būs jādodas prom, informē VP.

Tāpat likumsargi aicina rēķināties, ka piekļuve piemineklim būs ierobežota.

Policija uzraudzīs iedzīvotāju kustību pie pieminekļa, kā arī, lai novērstu drūzmēšanās riskus, pieminekļa apkārtnes norobežošanai tiks izmantotas barjeras, kuru uzstādīšanas mērķis ir efektīvāka cilvēku plūsmas kontrole.

Šobrīd VP sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju un citiem dienestiem strādā pie speciāla sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanas plāna, lai efektīvi īstenotu valstī noteikto ierobežojumu ievērošanu.

Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības riskus, svētdien gan Rīgā pieminekļa apkārtnē, gan arī citviet Latvijā būs pietiekami policijas resursi, kas uzraudzīs sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, kā arī epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu, īpaši uzraugot, lai iedzīvotāji nepulcējas.

Ja tomēr tiks konstatēti epidemioloģisko noteikumu vai sabiedriskās kārtības pārkāpumi un iedzīvotāji neņems vērā likumsargu rekomendācijas, tiks uzsāktas administratīvo pārkāpumu lietvedības un piemēroti sodi, kas fiziskām personām var būt no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām no 140 līdz 5000 eiro.

Tāpat policija atgādina, ka totalitāro režīmu simbolu izmantošana publiskā vietā ir sodāma. Par bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogu, bruņoto spēku un likumības un kārtības uzturēšanas orgānu (represīvo iestāžu) izmantoto piederību identificējošo apģērbu (formas tērpu), kā arī šā apģērba elementu, kuru kopums (apģērba gabali, aksesuāri, atpazīšanas zīmes, kokardes, uzpleči, aprīkojums) pēc to vizuālā izskata nepārprotami ļauj identificēt minētos bruņotos spēkus vai represīvās iestādes, ģerboņu un himnas, nacistiskās svastikas, SS zīmju un padomju simbolu — sirpja un āmura līdz ar piecstaru zvaigzni — izmantošanu publiskā vietā, izņemot gadījumus, kad to izmantošanas mērķis nav saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu vai tos izmanto izglītojošiem, zinātniskiem vai mākslinieciskiem mērķiem, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 350 eiro, bet juridiskajai personai — līdz 2900 eiro.

VP aicina ņemt vērā, ka 9. maijā Uzvaras parka un tā tuvumā esošajās ielās būs ierobežota transportlīdzekļu kustība, tostarp arī apstāšanās un stāvēšana. Tāpēc iedzīvotāji, kuru ikdienas maršruts ved Uzvaras parka virzienā, ir aicināti laikus izvēlēties citu braukšanas maršrutu.

Tāpat likumsargi aicina ikvienu iedzīvotāju būt atbildīgam, nepulcēties un neapmeklēt vietas, kur, iespējams, var pulcēties cilvēki.

Šobrīd ir svarīgi, lai nepasliktinātos epidemioloģiskā situācija, norāda policijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

9. maijs Rīgas dome Rīgas pašvaldības policija Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form