Fоtо: LETA

Rīgas dome 9. maijā neliegs ziedu nolikšanu Pārdaugavā pie pieminekļa padomju karavīriem, turklāt apvienība "Saskaņa" paziņojumā presei uzsver, ka saņemts solījums ziedu nolikšanu netraucēt.

Rīgas domes "Saskaņas" frakcijas deputāti trešdien, 5. maijā, tikušies ar Rīgas domes vadību, kas publiski solījusi netraucēt ziedu nolikšanu, portālu "Delfi" informēja Rīgas domes deputātu frakcijas "Saskaņa" partijas pārstāve Ieva Vēvere.

Tikšanās laikā ziedu nolikšanu nebloķēt politiskajam spēkam apsolījuši Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Elīna Trautmane un Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass.

"Lai novērstu drūzmēšanos, plānots izveidot koridoru cilvēku plūsmas regulēšanai, lai tie, kas noliek ziedus nekavētos pie pieminekļa. Plānotas arī izmaiņas satiksmes organizācijā," atzīmējis "Saskaņas" RD frakcijas priekšsēdētājs Konstantīns Čekušins.

Deputāti arī norādījuši, ka līdz šim nav izdots rīkojums par sabiedriskā transporta braucienu skaitu palielināšanu, kas kursē netālu no svinību vietas. "Nav pieļaujams, ka sabiedriskais transports būs pārpildīts," atzīmēja deputāts.

Aģentūra LETA vēsta, ka 9. maijā pašvaldība neliegs ziedu nolikšanu Pārdaugavā pie pieminekļa padomju karavīriem. Piekļuve piemineklim būs daļēji ierobežota, taču tā nebūs slēgta, proti, apmeklētāji varēs kontrolētā veidā iekļūt teritorijā un notikt ziedus.

Lai neveidotos drūzmēšanās, iedzīvotāju kustību pieminekļa teritorijā uzraudzīs un kontrolēs Valsts policija un Rīgas Pašvaldības policija. Pieminekļa apkārtnes daļējai norobežošanai tiks izmantotas barjeras, kuru uzstādīšanas mērķis ir efektīvāka cilvēku plūsmas kontrole.

Drošības pasākumi notikšot pēc Valsts policijas izstrādāta plāna.

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju šogad nenotiks tādi pasākumi kā koncerti, tirgošanās u.c. Pēc pašvaldības aicinājuma organizatori atsaukuši arī 9. maijā pieminekļa tuvumā pieteiktos piketus.

Pašvaldība aicina cilvēkus būt atbildīgiem, nedrūzmēties, ievērot noteiktās prasības, ilgi neuzkavēties Uzvaras parkā, klausīt policijas norādēm, neradīt apdraudējumu sev un citiem.

Situācija esot skaidrota arī domes frakcijām.

Savukārt Latvija Krievu savienība (LKS) pēc tās frakcijas vadītāja Miroslava Mitrofanova tikšanās ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi (PP) savā "Facebook" kontā publicējusi informāciju, ka 9. maijā ikviens varētu netraucēti nolikt ziedus pie Rīgas atbrīvotāju pieminekļa.

LKS norāda, ka piemineklim būšot iespēja tuvoties pa centrālo aleju.

Partijas pārstāvji aicina cilvēkus neuzkavēties pie pieminekļa, lai ikvienam dotu iespēju nolikt ziedus.

Jau ziņots, ka patlaban, Covid-19 pandēmijas laikā, publiski pasākumi ir aizliegti, bet piketi atļauti līdz 10 cilvēkiem.

Rīgā katru gadu norisinās vairāki pasākumi, kas veltīti Krievijā svinamajai "Uzvaras dienai" un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai. Pēdējos gados viens no pasākumu rīkotājiem ir bijusi biedrība "9maijs.lv".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !