ĀM parlamentārā sekretāre: vērtības, drošība un ekonomiskā izaugsme iet roku rokā
Foto: Patriks Pauls Briķis, DELFI

Piektdien, 3. jūnijā, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica kopā ar Kanādas un Lietuvas ārlietu ministriem Toronto atklāja Biznesa apaļo galdu, kurā piedalījās lielākie Kanādas pensiju fondi, banku un enerģētikas sektora pārstāvji. Tikšanās dalībnieki pārrunāja investīciju iespējas infrastruktūras, enerģētikas un tehnoloģiju jomās Baltijas reģionā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Esmu pārliecināta, ka šis ir īstais laiks, lai izcilās divpusējās attiecības būtu pamats Latvijas-Kanādas sadarbības paplašināšanai ekonomikas jomā," pauda parlamentārā sekretāre.

Kalniņa-Lukaševica akcentēja Krievijas karadarbības Ukrainā ietekmi uz globālo ekonomiku un investīciju vidi: "Vērtības, drošība un ekonomiskā izaugsme iet roku rokā. Krievijas agresijas Ukrainā radītās ģeopolitiskās un drošības situācijas izmaiņas mudina stiprināt ekonomisko sadarbību ar līdzīgi partnervalstīm un īpašu vērību pievērst investīciju drošumam un uzticamībai."

Parlamentārā sekretāre aicināja Kanādas investīciju fondu pārstāvjus veikt investīcijas Latvijā, izceļot šobrīd īpaši aktuālo enerģētikas sektoru. Diskusijā Kanādas enerģētikas kompāniju pārstāvji iepazīstināja ar sasniegto mazu modulāro kodolreaktoru izstrādē un iespējām, ko pavērs ūdeņraža kā nākotnes enerģijas avota izmantošana.

Parlamentārā sekretāre aicināja uzņēmējus piedalīties Latvijas organizētajā "Trīs jūru samita" biznesa forumā, kas notiks Rīgā 20.-21. jūnijā, kā arī veikt investīcijas Trīs jūru investīciju fondā, kas fokusējas uz enerģētikas, transporta un komunikāciju jomām.

Z. Kalniņa-Lukaševica kopā ar Kanādas ārlietu ministri Melāniju Žolī (Mélanie Joly) un Lietuvas ārlietu ministru Gabrielu Landsberģi (Gabrielius Landsbergis) piedalījās arī Toronto Metropolitena universitātes organizētajā Demokrātijas forumā. Diskusijas fokusā bija Krievijas agresija Ukrainā un no tās izrietošās sekas globāli.

Z.Kalniņa-Lukaševica sacīja: "Mums ir jāpalīdz Ukrainai patiešām uzvarēt šajā karā un sakaut Putinu un Krieviju. Tas nozīmē, ka mums ir jāpiegādā Ukrainai vairāk ieroču." Tāpat arī tika apspriestas Baltijas valstu un Kanādas attiecības un NATO austrumu flanga un Eiro-Atlantiskās telpas drošība.

Vizīte Kanādā, Toronto atrodas arī Latvijas uzņēmēji ar mērķi dibināt kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem IKT jomā, īpašu uzmanību pievēršot 5G tehnoloģiju sniegtajām iespējām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ārlietu ministrija Kanāda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form