Arī pēc Buru ielas namu nojaukšanas iemītnieki turpina saņemt rēķinus no RNP
Foto: LETA

Namu Buru ielā 9 iemītnieki arī pēc nojaukšanas turpina saņemt rēķinus no pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), liecina aģentūras LETA rīcībā esošie nama Buru ielā 9A iemītnieces rēķini.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dzīvojamās mājas Buru ielā 9 pērn piemeklēja dažādas avārijas - uzkrājās gruntsūdeņi pagrabā, bet martā iebruka kāpņutelpa. Savukārt augustā tos nopostīja ugunsgrēks. Bet jau pērn novembrī abas mājas tika nojauktas, izpildot attiecīgu Rīgas domes lēmumu par namu piespiedu nojaukšanu.

Tomēr namu iedzīvotāji rēķinu no RNP saņēmuši vēl, piemēram, pērn 16.decembrī. Konkrētajā rēķinā norādīta apsaimniekošanas maksa 3,08 eiro, kā arī maksa par avārijas remonta darbiem - 50,54 eiro. Kopējā summa apmaksai par mēnesi norādīta 53,62 eiro.

RNP preses pārstāve Santa Vaļuma apliecināja, ka dzīvojamo māju Buru ielā 9, Rīgā, iedzīvotāji ik mēnesi saņem pārvaldīšanas un apsaimniekošanas rēķinus. Viņa skaidroja, ka atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem pārvaldniekam ir jānodrošina obligātās pārvaldīšanas darbības - šajā gadījumā lielākā daļa pārvaldīšanas un apsaimniekošanas tāmes pozīciju neesot attiecināmas uz faktiskajiem un nepieciešamajiem apsaimniekošanas izdevumiem, jo dzīvojamās mājas ir nojauktas.

Neskatoties uz to, ka mājas vairs neeksistē, iedzīvotājiem pieder dzīvokļa īpašumiem piesaistītās zemes domājamās daļas, skaidroja Vaļuma. Līdz ar to pārvaldniekam esot jānodrošina teritorijas uzturēšana un kopšana atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Sagatavotajos rēķinos iekļauti pārvaldnieka izdevumi par sētnieka pakalpojumiem, par juridiskajiem pakalpojumiem, piemēram, parādu piedziņa, sacīja RNP pārstāve.

Viņa arī uzsvēra, ka uzkrājuma veidošana rēķinos nav iekļauta. 2015. gada rēķinos iekļautas izmaksas par veiktajiem avārijas situācijas novēršanas darbiem.

Jau ziņots, ka no Buru ielas 9 iemītniekiem pašvaldība regresa kārtībā piedzīs namu nojaukšanas izmaksas. Iemītnieki notikušajās nelaimēs vaino RNP, tādēļ šīs summas maksāt nevēlas un plāno vērsties tiesā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome Rīgas namu pārvaldnieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form