Arodbiedrības nepiekritīs pensijas vecuma paaugstināšanai no 2014.gada
Foto: LETA

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) valde otrdien atkārtoti diskutēja par nostāju pensiju jautājumā un nolēma uzturēt spēkā LBAS 7. kongresa lēmumus sociālās drošības jomā. LBAS nekādā gadījumā neatbalstīs pensionēšanās vecuma paugstināšanu jau no 2014. gada, bet piekrīt to uzsākt no 2016. gada, kas pats par sevi jau ir liels kompromiss, informē savienība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LBAS uztur spēkā 7. kongresa lēmumus un prasības, kuru vidū ir: uzsākt pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no 2016. gada – ik pa trim mēnešiem; uzturēt spēkā priekšlaicīgās pensionēšanās iespējas; atslogot sociālo budžetu no tā funkcijām neatbilstošu izmaksu veikšanas.

"Valdībai vajadzētu sākt pavisam no citas puses, nevis ar pensionēšanās vecuma paaugstināšanu un diskusijām par priekšlaicīgās pensionēšanās iespēju atcelšanu. Ir jāpaaugstina nodarbinātības līmenis - vispirms būtu jādod motivācija un iespējas cilvēkam būt darba tirgū," uzsver LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

"Cilvēki tieši pirmspensijas vecumā visbiežāk zaudē darbu, - šīs vecuma grupas īpatsvars ilgstošo bezdarbnieku vidū ir ap 50%, kas ir ļoti daudz. Ieguldījums mūžizglītībā – iespējām pārkvalificēties ir samazināts 3 reizes, ko tad cilvēkam darīt? Ir skaidri redzams, ka valdību neinteresē problēma, tikai konsolidācijas cipari. Turklāt līdz ar pensionēšanās vecuma paaugstināšanu vēl vairāk samazināsies jaunu cilvēku iespējas iesaistīties darba tirgū, un protestēšana "ar kājām" – izbraukšana no valsts - tikai palielināsies, jo projām brauc jaunie cilvēki," atzīst LBAS priekšsēdētāja vietnieks Egīls Baldzēns.

LBAS valdes sēdē tika uzsvērts, ka LBAS stingri pastāvēs uz darbinieku iespēju priekšlaicīgi pensionēties. Lai gan šim nolūkam šogad no valsts budžeta ir atvēlēti astoņi miljoni, tomēr kritēriji iegūt priekšlaicīgās pensionēšanas iespēju ir ļoti augsti, piemēram, 30 gadu darba stāžs. Taču arī šī iespēja kaut nedaudz atslogotu darba tirgu, dodot iespēju tajā lielāku vietu ieņemt jauniem cilvēkiem, norāda arodbiedrības.

Jau vēstīts, ka ar priekšlikumu sākt pensijas vecuma paaugstināšanu jau ar 2014.gadu klajā nāca Labklājības ministrija, lai panāktu sociālā budžeta sabalansēšanu. Iepriekš pieņemtie lēmumi paredzēja pensijas vecumu pakāpeniski sākt celt no 2016.gada.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Labklājības ministrija Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība Pēteris Krīgers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form