'Baltnews.lv' bloķēšana Latvijā – kārtējais skarbas cenzūras piemērs, uzskata Krievija
Foto: AFP/Scanpix

Portāla "Baltnews.lv" bloķēšana Latvijā ir kārtējais skarbas cenzūras piemērs Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) teritorijā, mikroblogošanas vietnē "Twitter" norādīja Krievijas pārstāvji EDSO.

Publiskajā paziņojumā pausts, ka Krievijas pārstāvji EDSO ir satraukti par politisku motīvu vadītu portāla bloķēšanu. Viņuprāt, tas esot kārtējais vārda brīvības skarbas cenzūras piemērs EDSO teritorijā, kas ir pretrunā ar "skaļi deklarētajiem Rīgas paziņojumiem par uzticību demokrātijas principiem".

Kā ziņots, pēc Ārlietu ministrijas (ĀM) sniegtās norādes par Eiropas Savienības (ES) sankciju nosacījumiem Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts (LU MII) ir apturējis pieeju portālam "baltnews.lv".

Kā pārliecinājās aģentūra LETA, attiecīgais portāls lasītājiem nav pieejams.

Kā informēja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) preses sekretārs Mārtiņš Drēģeris, ĀM 23. jūlijā vēstulē LU MII vērsa uzmanību, ka Latvijā reģistrētā portāla "baltnews.lv" īpašnieks norādīts "Rossija Segodņa", kuras vadītājs ir Dmitrijs Kiseļovs, kurš, savukārt, ir ES sankciju sarakstā.

ĀM norāda uz ES 2014. gadā pieņemtajiem dokumentiem, ar kuriem ES dalībvalstīs ieviesti ierobežojošie pasākumi attiecībā uz darbībām, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība. Saskaņā ar attiecīgās regulas nosacījumiem dalībvalstīm ir pienākums iesaldēt finanšu līdzekļus un saimnieciskos resursus, kā arī noteikts aizliegums tieši vai netieši sankciju subjektiem vai ar to saistītām fiziskām vai juridiskām personām.

ES Kiseļovu iekļāvusi to personu sarakstā, pret kurām ar valstu lēmumu noteikti ierobežojošie pasākumi par Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības graušanu. "Rossija Segodņa" vadītājs raksturots kā "viena no centrālajām personām valdības propagandā, ar ko tiek atbalstīta Krievijas spēku nosūtīšana uz Ukrainu".

ĀM norāda, ka saskaņā ar Latvijas sankciju likumu ES regulās noteiktās sankcijas Latvijas Republikai ir saistošas un tieši piemērojamas. Domēna vārds "baltnews.lv" uzskatāms par saimniecisku resursu, kura turētājs ir juridiska persona, pret kuru ir noteikti ES ierobežojošie pasākumi, skaidroja Drēģeris.

Source

LETA

Tags

Ārlietu ministrija EDSO Eiropas Savienība Krievija Latvijas Universitāte Twitter Ukraina
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form