Bolderājā jūnijā darbu sāks jauns sociālo pakalpojumu centrs
Foto: Shutterstock

Rīgā, Mežrozīšu ielā 43, ir realizēts trīs savstarpēji saistītu sociālo dzīvojamo māju projekts, portālu "Delfi" informēja Rīgas domes Labklājības departamenta (RDLD) Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ēku kompleksā bez sociālajiem un servisa dzīvokļiem atradīsies veselības centrs, Rīgas Sociālā dienesta teritoriālais centrs "Bolderāja", daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs un Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienība.

Plānots, ka teritoriālais centrs darbību jaunajās telpās sāks 18. jūnijā, norādīja Brice.

Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā tiks sniegti dienas aprūpes centra pakalpojumi bērniem un pilngadīgām personām, kā arī sociālais pakalpojums vecākiem ar garīgās attīstības traucējumiem ar bērniem.

Rīgas domes Labklājības departamenta pārraudzībā Mežrozīšu ielas ēku kompleksā būs vairāki sociālie pakalpojumi, piemēram, Rīgas Sociālā dienesta teritoriālais centrs "Bolderāja", kurš pārcelsies uz jaunajām telpām no Dolomīta ielas 1, Rīgā.

Jaunajās teritoriālā centra telpās varēs vērsties Daugavgrīvas, Bolderājas un citu tuvāko apkaimju iedzīvotāji, kuriem nepieciešamas konsultācijas, atbalsts un palīdzība sociālās situācijas risināšanā, tai skaitā jautājumos par sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu saņemšanas iespējām.

Tāpat RDLD pārraudzībā atradīsies daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs, kurā dienas aprūpes centra pakalpojumu bērniem varēs saņemt līdz 25 bērniem un dienas centra pakalpojumu pilngadīgām personām līdz 50 personām dienā.

Pakalpojuma ietvaros paredzēts bērniem sniegt nepieciešamo atbalstu un praktiskās iemaņas, kas vērstas uz bērna iekšējo resursu attīstīšanu, veicinot stabilu mācību ieradumu nostiprināšanu, sociālo un komunikācijas prasmju uzlabošanu, veiksmīgai sadarbībai ar vienaudžiem, integrācijai izglītības iestādē, kā arī ārpusskolas aktivitāšu iesaistē, skaidroja Brice.

Savukārt pilngadīgām personām tiks sniegts nepieciešamais atbalsts sociālo prasmju saglabāšanā un attīstīšanā, sociālo kontaktu veidošanā, pašiniciatīvas veicināšanā, izglītošanās procesa veicināšanā un brīvā laika saturīgā pavadīšanā.

Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs būs pieejams darba dienās un tajā būs iespēja iesaistīties dažādās sociālās, fiziskās un radošās aktivitātēs, atbalsta un pašpalīdzības grupās, saņemt speciālistu konsultācijas, izmazgāt veļu un vienkārši saturīgi pavadīt brīvo laiku, skaidroja Brice.

Sociālās rehabilitācijas programmas klientēm ar garīga rakstura traucējumiem un viņu bērniem ar izmitināšanas pakalpojumu varēs saņemt četras klientes ar garīga rakstura traucējumiem un viņu bērni, primāri ar zīdaiņiem.

Šī sociālās rehabilitācijas programma tiks nodrošināta, lai veicinātu personas sadzīves un sociālo prasmju, sociālās funkcionēšanas spēju uzlabošanu, sociālā statusa atgūšanu un iekļaušanos sabiedrībā, dzīvot neatkarīgi ar atbalsta personu palīdzību, kā arī, lai mazinātu risku bērna nokļūšanai ārpus ģimenes aprūpē, norādīja Brice. Tiešā mērķauditorija: pilngadīgas personas (mātes) ar funkcionāliem traucējumiem, t.i., garīga rakstura traucējumiem un viņu bērni vecumā līdz trim gadiem (ieskaitot).

Pakalpojums plānots katrai klientei divu gadu garumā, kuru laikā būtu jāattīsta klientes prasmes līdz tādam līmenim, ka kliente ar atbalstu vai patstāvīgi spēj aprūpēt savu bērnu, norādīja Brice.

Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienība nodrošina ilgstošas un īslaicīgas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem un jauniešiem, sniedz psihosociālu un informatīvu atbalstu struktūrvienībā dzīvojošo bērnu un jauniešu ģimenēm, sociālā riska grupu ģimenēm ar bērniem, kā arī veic preventīvo un psihosociālo darbu ar bērniem un jauniešiem pirms un pēc ārpusģimenes aprūpes izbeigšanas līdz 24 gadu vecumam, skaidroja departamentā.

Plānots, ka Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienībā uzturēsies līdz 16 bērniem un jauniešiem, kuriem divos atsevišķos ģimenes tipa dzīvokļos tiks nodrošināta diennakts uzraudzība un viss nepieciešamais ikdienai un dzīvošanai.

Brice norādīja, ka SIA "Rīgas veselības centrs" filiāle "Bolderāja" pārcelsies uz mūsdienīgām un profesionāli aprīkotām telpām, jo šobrīd veselības centrs darbojas trīs adresēs: Kapteiņu ielā 7, Slimnīcas ielā 2 – 1a, Mežrozīšu ielā 22. Filiāle "Bolderāja" piedāvā dažādus medicīniskos pakalpojumus un plašas diagnostikas iespējas Bolderājas, Buļļu, Vakarbuļļu, Voleru un Krēmeru teritoriju iedzīvotājiem, kā arī ikvienam, kurš vēlas uzlabot savu veselību. Pakalpojumi tiek nodrošināti gan valsts kvotu ietvaros, gan par maksu.

Filiāles galvenie darbības virzieni: ambulatorā palīdzība, t.sk. ģimenes ārstu un dežūrārstu pakalpojumi, plaša spektra speciālistu pieejamība, profilaktiskās apskates (t.sk. medicīniskās komisijas), diagnostiskie izmeklējumi, vakcinācija un procedūras. Jau šovasar filiālē plānots uzsākt multifunkcionāla fizikālās un rehabilitācijas medicīnas centra darbu gandrīz 1500 kvadrātmetru platībā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome Rīgas domes Labklājības departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form