Bordāns sasauc jurista kvalifikācijas eksāmena komisiju; sēdē vēlēs vadību
Foto: LETA

Pirmdien, 29. martā, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) uz pirmo sēdi ir sasaucis jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisiju, portāls "Delfi" uzzināja Tieslietu ministrijā (TM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komisijas sēdē pirmdien plānots ievēlēt komisijas priekšsēdētāju un tā vietniekus, kā arī vienoties par datumu, kurā noritēs Latvijā pirmais vienotais juristu kvalifikācijas eksāmens.

Valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu kārtos pēc maģistra darba aizstāvēšanas un tas nepieciešams jurista profesionālās kvalifikācijas iegūšanai.

Ar tieslietu ministra rīkojumu izveidotajā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisijā ir iekļauti 45 personas – gan akadēmiskās vides pārstāvji, gan praktiķi. Savus pārstāvjus ir izvirzījušas Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Daugavpils Universitāte un Biznesa augstskola Turība. Tāpat arī eksāmena komisijas sastāvā ir iekļauti piecu augsti kvalificētu profesiju pārstāvji – prokurori, zvērināti advokāti, zvērināti tiesu izpildītāji un zvērināti notāri, kā arī uzaicināti tiesneši – no apgabaltiesām un starptautiskajām institūcijām.

Turpmāk kvalifikācijas eksāmenu Tieslietu ministrija organizēs divas reizes gadā atbilstoši ziemas un vasaras sesijai augstskolās.

Šobrīd vairs netiek akreditētas studiju programmas juriskonsulta profesijas iegūšanai. Šīs izmaiņas veiktas ar mērķi uzlabot juridiskās izglītības kvalitāti mūsu valstī, nosakot pietiekami augstas un vienotas prasības jurista kvalifikācijas iegūšanai. Turpmāk būs divas tiesību zinātņu studiju programmās savstarpēji skaidri nodalāmas piešķiramās profesionālās kvalifikācijas: jurists un jurista palīgs.

"Vienots jurista eksāmens būs ieguvums visiem - augstskolām, pasniedzējiem, studentiem un valstij. Tā mērķis ir paaugstināt juridiskās izglītības kvalitāti Latvijā, lai veicinātu līdzvērtīgas zināšanas, prasmes un kompetences jurisprudences studentiem, kā arī nodrošinātu vienādas prasības un vienotas pārbaudes metodes jurista kvalifikācijas iegūšanai," atzīmējis Bordāns.

Valsts vienotā kvalifikācijas eksāmena ieviešanas mērķis ir ilgtermiņā paaugstināt juridiskās izglītības kvalitāti Latvijā. Juridiskā izglītība sniedz plašas zināšanas, kuras var izmantot dažādās profesijās. Juridiskā izglītība ir viens no kritērijiem reglamentēto juridisko profesiju pārstāvjiem – tiesnešiem, prokuroriem (tiesu varas amatpersonām), arī ar tiesu varu saistītām personām – advokātiem, notāriem, tiesu izpildītājiem. Tāpēc kvalitatīvu juridisko pakalpojumu sniegšana, kā arī augsti kvalificētu prokuroru, advokātu, tiesu izpildītāju, notāru un tiesnešu darbība ilgtermiņā veicinās sabiedrības labklājības un tautsaimniecības attīstību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Biznesa augstskola Turība Daugavpils Universitāte Jānis Bordāns Latvijas Universitāte Rīgas Stradiņa universitāte Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form