Brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas sola atmaksāt līdz gada beigām
Foto: Shutterstock

Iedzīvotājiem, kuri līdz 2019. gada 1. jūlijam ir veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas, līdz šā gada 31. decembrim paredzēts nodrošināt to atmaksu, portāls "Delfi" uzzināja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

NVD atgādina, ka to nosaka 21. jūnijā spēkā stājušās izmaiņas Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredz saglabāt tiesības visiem iedzīvotājiem līdz 2021. gadam saņemt veselības aprūpes pakalpojumus līdzšinējā kārtībā neatkarīgi no veiktajām veselības apdrošināšanas iemaksām.

Iedzīvotājiem, kuri veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas ar bankas pārskaitījumu, atmaksa tiks veikta automātiski – uz bankas kontu, no kura veikts maksājums.

Savukārt tiem iedzīvotājiem, kuri brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas veikuši klātienē, piemēram, kādā no Latvijas Pasta nodaļām, NVD Klientu apkalpošanas centrā Rīgā vai kādā no NVD teritoriālajām nodaļām – Jelgavā, Daugavpilī, Smiltenē vai Kuldīgā, jāvēršas ar iesniegumu NVD, norādot savu konta numuru, uz kuru veikt atmaksu.

Iesniegumu atmaksas saņemšanai var iesniegt klātienē, aizpildot iesnieguma veidlapu vai iesniedzot iesniegumu brīvā formā, personīgi ierodoties NVD Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Cēsu ielā 31/k3 (6. ieeja, 3.stāvs), Zemgales nodaļā – Jelgavā, Zemgales prospektā 3, Latgales nodaļā – Daugavpilī, Saules ielā 5, Kurzemes nodaļā – Kuldīgā, Pilsētas laukumā 4 (3. stāvs) vai Vidzemes nodaļā – Smiltenē, Pils ielā 6.

Iesniegumu iespējams iesūtīt arī pa pastu, to adresējot NVD Cēsu ielā 31/k3, Rīgā, LV-1012 vai elektroniski uz e-pastu nvd@vmnvd.gov.lv.

Sūtot iesniegumu elektroniski, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu. Iesniegumu var iesniegt arī portālā "Latvija.lv", izmantojot portāla piedāvāto e-pakalpojumu "Iesniegums iestādei".

Jautājumos par brīvprātīgo veselības apdrošināšanas iemaksu atmaksas kārtību NVD aicina iedzīvotājus sazināties ar NVD Klientu apkalpošanas centra speciālistiem, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8000 1234.

"Delfi" jau rakstīja, ka Saeima jūnija vidū galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā un līdz 2021. gadam atlikq tā saukto divu pakalpojumu grozu valsts veselības apdrošināšanas sistēmu, kuru sākotnēji bija plānots ieviest no šī gada.

Tika atbalstīts arī tagadējās veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) priekšlikums nosakot, ka tām personām, kuras saskaņā ar likumu nav apdrošinātas, nav jāveic brīvprātīgās iemaksas. Tāpat tika atbalstīti grozījumu, kas paredz, ka tiem cilvēkiem, kuri jau bija paspējuši veikt iemaksas, tās tiktu automātiski atmaksātas.

Tags

Ilze Viņķele Kurzeme Latgale NVD Saeima Zemgale Veselības aprūpe Vidzeme

Comment Form