Budžeta komisija atbalsta kandidatūras amatiem Latvijas Bankā
Foto: LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien, 1. jūnijā, nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā lēmumu projektus par kandidatūru apstiprināšanu amatiem Latvijas Bankā, portālu "Delfi" informēja Saeimas preses dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatam izvirzīta Santa Purgaile, kura patlaban ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja, bet iepriekš strādājusi AS "Citadele Banka" un AS "SEB Banka", kā arī darbojusies Latvijas Finanšu nozares asociācijā. S.Purgailei ir maģistra grāds starptautiskajā ekonomikā un uzņēmējdarbībā.

Diviem vakantajiem amatiem Latvijas Bankas padomē izvirzītas Kristīne Černaja-Mežmale un Ilze Posuma.

Patlaban Černaja-Mežmale ir FKTK padomes locekle, bet iepriekš bijusi komisijas Uzraudzības departamenta Monetāro finanšu iestāžu darbības analīzes daļas vadītāja un uz laiku pildījusi arī komisijas priekšsēdētāja pienākumus. Pretendente doktorantūrā Banku augstskolā studējusi biznesa vadību, viņai ir maģistra grāds finanšu vadībā, kā arī augstākā profesionālā ekonomista kvalifikācija.

Posuma patlaban ir Latvijas Bankas Juridiskās pārvaldes vadītāja, iepriekš bijusi bankas valdes priekšsēdētāja vietniece un uz laiku pildījusi arī valdes priekšsēdētāja amata pienākumus, kā arī strādājusi AS "Baltic International Banka" un AS "Aizkraukles Banka".

Posumai ir Latvijas Universitātē iegūts sociālo zinātņu maģistra grāds tiesību zinātnē, kā arī Rīgas Stradiņa universitātē iegūts maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā un uzņēmumu un organizāciju vadītāja kvalifikācija, savukārt Oksfordā studējusi Eiropas un salīdzinošās tiesības.

Kandidatūras amatiem Latvijas Bankā izvirzījis bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, lai nodrošinātu pēctecību finanšu sektora uzraudzības pārvaldībā un lēmumu pieņemšanā pēc Latvijas Bankas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apvienošanas, kas noslēgsies šī gada beigās.

Tāpat Budžeta komisija, ņemot vērā plānoto Latvijas Bankas un FKTK apvienošanu, šodien lēma virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektu par līdzšinējā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes locekļa Ģirta Rūdas atkāpšanos no amata ar šī gada 31. decembri.

Par lēmumu projektiem vēl jālemj Saeimai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

FKTK Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) Latvijas Banka Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form