bērns, aizbildņi, bērnunams
Foto: F64

Šā gada decembra beigās tiks slēgts bērnunams "Stikli", informēja Ventspils novada pašvaldības informatīvā izdevuma "Ventspils Novadnieks" redaktore Marlena Zvaigzne.

Pēc viņas sniegtās informācijas, Ventspils novada domes deputāti pieņēmuši lēmumu 28. decembrī pārtraukt bērnunama "Stikli" darbību.

Šogad audzēkņu skaits iestādē samazinājies, pašlaik tajā uzturas 21 audzēknis, tostarp 16 no Rīgas.

26. oktobrī Ventspils novada pašvaldība saņēma Rīgas domes Labklājības departamenta paziņojumu par to, ka 31. decembrī, beidzoties iepriekšējam līgumam par ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanu Rīgas pašvaldības bērniem, departaments neplāno turpināt sadarbību ar bērnunamu "Stikli".

Šāgada decembrī plānots pārtraukt pakalpojumu sniegšanu vienam audzēknim no Ventspils pašvaldības, tāpēc decembra beigās iestādē uzturēsies tikai četri audzēkņi.

Tādējādi līdzekļu piešķiršana bērnunama turpmākās darbībās nodrošināšanai nebūtu mērķtiecīga un ekonomiski pamatota.

Šie apsvērumi bija noteicošie, lai nolemtu 28. decembrī slēgt bērnunamu "Stikli", laikus par to informējot 20 iestādes darbiniekus, no kuriem 16 šobrīd strādā arī Stiklu internātpamatskolā.

Ēka, kurā atrodas bērnunams, pieder pašvaldībai, tādēļ tā ir ieinteresēta, lai tajā notiktu darbība.

Kā norādījis Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, ir jau izrādīta interese par iespēju šajās telpās sniegt sociālās aprūpes pakalpojumus.

Kā ziņots, šā gada jūlijā no amata atkāpās Ventspils novada bērnunama "Stikli", kurā tika konstatēti vairāki pārkāpumi, direktors Guntis Lučins, vēstīja LTV raidījums "Panorāma".

Iepriekš Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) gaidīja atbildi no Ventspils novada bērnunama "Stikli" vadības par to, kā konstatētie pārkāpumi novērsti vai ko plānots darīt, lai tos novērstu, jau iepriekš informēja inspekcijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Renāte Alberga.

Savukārt Labklājības ministrija, vērtējot "Stiklus" kā sociālo pakalpojumu sniedzēju, pārkāpumu novēršanai devusi termiņu līdz decembrim. Bija paredzēts, ka gada nogalē iestāde tiks vērtēta vēlreiz, lai konstatētu, vai tā ir spējīga sniegt sociālo pakalpojumu, piebilda inspekcijas pārstāve.

VBTAI pārbaudes laikā bērnunamā "Stikli" konstatēja vairākus būtiskus bērnu tiesību pārkāpumus, kuru dēļ domei atkārtoti tika lūgts izvērtēt bērnunama direktora Gunta Lučina piemērotību šim amatam.

VBTAI tolaik atklāja, ka pārkāpumu bija daudz un tie saistīti gan ar bērnu uzraudzību, gan atbildību par drošību, veselību un dzīvību, un citiem aspektiem, tai skaitā konfidenciālas informācijas izpaušanu trešajām personām.

VBTAI administratīvā pārkāpuma lietvedību sāka, lai izvērtētu iespējamo bērnu psiholoģisko un emocionālo ietekmēšanu bērnunamā "Stikli".

Source

www.DELFI.lv

Tags

Rīgas dome Ventspils
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form