Denacionalizēto namu īrnieki Rīgā var pieteikties vienreizējam telpu atbrīvošanas pabalstam
Foto: Shutterstock

Ņemot vērā to, ka šā gada pirmajā maijā spēkā stāsies jaunais Dzīvojamo telpu īres likums, Rīgas pašvaldība uzsāks likumā noteiktā vienreizējā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta izmaksu denacionalizēto namu īrniekiem, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piešķiramā pabalsta apmērs būs atkarīgs no pabalsta saņemšanai reģistrētās ģimenes locekļu skaita. Pabalsta pamatsumma ir 14 300 eiro, papildus par katru personu piešķirs 4 300 eiro. Tas nozīmē, ka viena cilvēka ģimenei piešķiramā pabalsta apmērs būs 18 600 eiro, divu cilvēku ģimenei – 22 900 eiro, bet trīs cilvēku ģimenei – 27 200 eiro.

Vienreizējo pabalstu varēs izlietot nekustamā īpašuma iegādei – kā samaksu dzīvojamās telpas –mājas, dzīvokļa, vai zemes īpašuma ar apbūves tiesībām pārdevējam, pamatojoties uz pirkuma līgumu (notariāla akta veidā) par nekustamā īpašuma iegādi, vai dzīvojamās telpas īres maksas priekšapmaksai, noslēdzot dzīvojamās telpas īres līgumu uz laiku ne mazāk par 10 gadiem ar ierakstīšanu zemesgrāmatā.

Lai persona (ģimene) varētu pretendēt uz dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta saņemšanu, tai jābūt reģistrētai attiecīgajā reģistrā, kurā ir uzskaitīti tie denacionalizēto māju dzīvokļu īrnieki, kuri vēlas saņemt dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstus.

Lai to izdarītu, iesniegums kopā ar nepieciešamajiem dokumentiem ir jāiesniedz Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā. Iesniegumu paraksta visi pilngadīgie ģimenes locekļi, kuri pretendē uz pabalsta saņemšanu. Iesniegumu var iemest pastkastītē, kas novietota Brīvības ielā 49/53, 1. stāva vestibilā pie ieejas uz panorāmas liftu vai nosūtīt pa pastu Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam, Brīvības ielā 49/53, Rīgā, LV-1010.

Elektroniski iesniegumu var nosūtīt veidā uz e-pasta adresi dmv@riga.lv, parakstot ar drošu elektronisko parakstu, vai izmantojot portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu "Iesniegums iestādei".

Lai personu (ģimeni) reģistrētu dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta piešķiršanai, tai jāatbilst sekojošiem noteikumiem: persona (ģimene) denacionalizētajā namā dzīvoja līdz lēmuma par tā denacionalizāciju pieņemšanai un joprojām turpina dzīvot šādā namīpašumā, ko apliecina mājas īpašnieka vai pārvaldnieka izsniegta izziņa; personai nepieder dzīvošanai derīga dzīvojamā telpa, jebkurš zemes gabals Rīgā vai zemes gabals ārpus Rīgas vismaz viena hektāra platībā; persona iepriekšminēto nekustamo īpašumu nav labprātīgi atsavinājusi pēc 2004. gada 31. marta.

Tāpat noteikumi paredz, ka trīs mēnešu vidējie ienākumi vienas personas mājsaimniecībā nepārsniedz 500 eiro mēnesī, divu un vairāk personu mājsaimniecībā – 400 eiro mēnesī (šī atzinuma noformēšanai personai (ģimenei) jāvēršas Rīgas Sociālajā dienestā, politiski represētai personai nav nepieciešams atzinums par ienākumiem).

Mājokļu un vides departaments jau ir nosūtījis informatīvās vēstules tām personām, kuras likumā noteiktajā kārtībā ir reģistrētas pirmkārtas reģistrā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta saņemšanai.

Pabalsta piešķiršanas brīdī personai vai ģimenei jāatbilst visiem kritērijiem, kas bija par pamatu reģistrācijai palīdzības saņemšanai. Pēc pabalsta piešķiršanas persona vai ģimene tiks izslēgta no palīdzības saņemšanas reģistra un cita veida palīdzības saņemšanas reģistra, kurā reģistrēta.

Jau vēstīts, ka Saeima martā pieņēma jauno Dzīvojamo telpu īres likumu, kas stāsies spēkā 1. maijā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form