Eiropas Investīciju banka piešķir 30 miljonus eiro LU Akadēmiskā centra attīstībai
Foto: Aivars Siliņš

Ceturtdien Latvijas Universitātes (LU) un Eiropas Investīciju bankas (EIB) pārstāvji parakstīs līgumu par 30 miljonu eiro finansējumu LU Akadēmiskā centra otrā posma attīstībai Torņakalnā, informēja LU.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"EIB piešķirtais finansējums ir apliecinājums, ka LU ir stabils un uzticams sadarbības partneris. Augstākās izglītības un zinātnes attīstība ir ne tikai mūsu stratēģiskais mērķis, bet arī Eiropas Savienības prioritāte," uzsver LU rektors Indriķis Muižnieks.

Līgumu par finansējuma piešķiršanu parakstīs Muižnieks un EIB publiskā sektora aizdevumu operāciju nodaļas vadītājs Baltijas valstīs un Ziemeļeiropā Rafals Ribackis.

Akadēmiskā centra otrā posma projektu īstenošanai nepieciešami 90 miljoni eiro. Projektēšanu, būvniecību un ēku aprīkošanu paredzēts īstenot laika posmā līdz 2021. gadam, piesaistot līdzekļus gan no Eiropas Savienības struktūrfondiem, gan no Investīciju bankām, gan no Latvijas valsts budžeta un LU ieņēmumiem.

2015. gadā LU Akadēmiskajā centrā durvis vēra Dabas māja. Tajā strādā Ķīmijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu, Bioloģijas fakultātes, kā arī izvietotas sešu valsts nozīmes pētniecības centru laboratorijas.

Akadēmiskā centra attīstības otrajā posmā jau sākta Zinātņu mājas celtniecība, informē LU. Tajā būs zinātniskie institūti, daļa no Medicīnas, kā arī Fizikas un matemātikas fakultātes. Ēkas kopējā platība būs 20 000 kvadrātmetru un tajā varēs strādāt līdz 2000 studentu un 500 darbinieku.

Rakstu mājā izvietos Humanitāro un Sociālo zinātņu fakultātes, arī šajā virzienā specializējušies zinātniskie institūti. Kopējā ēkas platība plānota 32 000 kvadrātmetru, un tajā varēs strādāt līdz 11 000 studentu un 1100 darbinieku.

Eiropas Investīciju bankas un Ziemeļvalstu Investīciju bankas speciālisti 2016. un 2017. gadā veica LU Akadēmiskā centra attīstības programmas sociālekonomisko ieguvumu izvērtējumu un secināja, ka tas atbilst Eiropas Stratēģisko investīciju programmas nosacījumiem. LU Senāts šī gada 3. jūlijā lēma atbalstīt Eiropas publisko finanšu institūciju ilgtermiņa kredītresursu piesaisti.

Ar mērķi attīstīt ES konkurētspēju, EIB ieguldīs 4,1 miljardu eiro dažādos stratēģiskos projektos: ilgtspējīgā transportā, veselības aprūpē, izglītībā un pētniecībā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Indriķis Muižnieks Latvijas Universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form