'Es esmu parasta mirstīgā' – deputāte Sprūde atvainojas un mandātu nenoliks
Foto: LETA

Saeimas deputāte Karina Sprūde, par kuras nedienām Polijas muitā pēc "Rolex" rokaspulksteņa iegādes Šveicē iepriekš vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga", savā "Facebook" kontā atvainojusies par savu izteikumu, ka viņa nav "parastais mirstīgais, no kura var tā vienkārši izspiest skaidru naudu".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Raidījumā "Nekā Personīga" izskaidroju notikušo situāciju Polijas muitā, bet, acīmredzot mans skaidrojums, nevis ieviesa skaidrību par radušos situāciju, bet, ievērojot manu valodas barjeru, radīja pārpratumu. Uztraukums un valodas barjera darīja savu. Es esmu parasta mirstīgā. Mēs visi esam. Es ļoti atvainojos par šo frāzi, bet mana doma nebija nevienu aizskart," raksta deputāte.

Viņa norāda, ka tāpat kā līdz šim, turpinās "balsot un atbalstīt cilvēkus visos Saeimas balsojumos".

"Manu attieksmi pret Jums ikviens var un varēs pārbaudīt manos balsojumos par tautu. Mēs visi kļūdamies, jo esam tikai cilvēki. Ja es noliktu Saeimas deputāta mandātu, Saeimā iekļūtu cilvēks, kurš atbalsta esošo varu un tāpēc lūdzu Jūs man piedot un ļaut vēlreiz pierādīt, ka vienmēr iestājos un balsoju par jums – cilvēkiem," viņa norādījusi, sava ieraksta noslēgumā pievienojot emocijzīmi ar sirsniņām.

Raidījumā “Nekā Personīga” izskaidroju notikušo situāciju Polijas muitā, bet, acīmredzot mans skaidrojums, nevis ieviesa...

Posted by Karina Sprūde on Wednesday, March 3, 2021

"Nekā personīga" svētdien vēstīja, ka Sprūdei Polijas galvaspilsētas Varšavas lidostā uzlikts sods par "Rolex" pulksteņa ievešanu no Šveices, to nedeklarējot, turklāt viņa situāciju mēģinājusi risināt, uzrādot diplomātisko pasi, lai gan nav bijusi oficiālā komandējumā.

Piektdien, 12. februārī, deputāte devusies uz Šveici. Atceļā sestdienā Sprūde no Cīrihes ieradās Varšavas lidostā. Deputāte Šveicē bija iegādājusies "Rolex" pulksteni. Pametot valsti, viņa izmantoja iespēju saņemt par preci samaksāto pievienotās vērtības nodokli. Kā norādīja raidījums, poļu muitnieki bija saņēmuši informāciju no šveiciešu kolēģiem un sievieti jau gaidīja.

Polijas muitnieki prasījuši samaksāt 2700 eiro nodokli un 1200 eiro kā sodu, turklāt, pēc Sprūdes teiktā, to prasīts darīt skaidrā naudā un Polijas valūtā zlotos.

"Un tajā brīdī es sapratu, ka ar mani tiek manipulēts. Es uzrakstīju darbiniekam īsziņu, mani atstāja telpā bez logiem, atstāja tikai numuru, ja man būtu vēlme uz labierīcībām aiziet. Es uzrakstīju: atvainojiet, bet man ir vispār diplomātiskā pase līdzi, kāpēc jūs vispār mani aizturējāt. Tad tie darbinieki saprata, ka neesmu jau es tur parastais mirstīgais, no kura var tā vienkārši izspiest skaidru naudu," radījumam skaidroja deputāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nodokli un sodu Sprūde samaksāja, lai arī muitnieku lēmumiem nepiekrita. Viņa uzskata, ka muitnieki apzināti iemānījuši ceļotāju nepareizajā koridorā.

"Nekā personīga" vērš uzmanību, ka Latvijas iestādes vairāk interesē, kādēļ deputāte uzrādījusi diplomātisko pasi – par atgadījumu Latvijā neviens, iespējams, pat neuzzinātu, ja parlamentāriete muitniekiem nebūtu uzrādījusi diplomātisko pasi.

Tā kā deputāte Polijas varas iestādēm uzrādīja diplomātisko pasi, Ārlietu ministrija vispārējā kārtībā vērsās pie Saeimas Prezidija ar lūgumu informēt, vai deputāte atradās ārvalstīs Saeimas apstiprinātā komandējumā.

Atbilstoši likumam "Par diplomātisko pasi" diplomātiskā pase apliecina, ka tās uzrādītājs ir oficiāls Latvijas pārstāvis ārvalstīs. Līdz ar to ikkatra darbība, ko Latvijas diplomātiskās pases uzrādītājs veic ārvalstīs, tiek saistīta ar rīcību valsts vārdā. Tādēļ diplomātiskās pases izmantošana ceļošanai ir pieļaujama, vienīgi veicot oficiālus ar Saeimas deputāta darbu saistītus uzdevumus.

Saeimas sekretāra Andreja Klementjeva (S) raidījumam teiktais liecina, ka Sprūdei nav bijis oficiāls komandējums uz Šveici. Deputāte pati skaidrojusi, ka piektdienas izmanto, lai tiktos ar cilvēkiem. "Es piektdienu izmantoju gan Latvijā, gan braucu uz Ādažiem, uz Limbažiem, tā arī varu aizbraukt uz Igauniju vai uz Šveici," sacīja Sprūde.

Kā norāda "Nekā personīga", spriežot pēc Polijā aprēķinātā nodokļa, pulksteņa cena pārsniedza 11 000 eiro, savukārt jaunākajā pieejamajā deklarācijā nekādus uzkrājumus Sprūde nav uzrādījusi.

Viņa skaidroja, ka par pirkumu samaksājusi gan arī vīra maksājumu karti, gan savu. "Tas nebija ieplānots pirkums, vienkārši radās tur iespēja. Valentīna dienā sazvanījos ar vīru, kas piekrita man to uzdāvināt un apmaksāt," sacīja Sprūde. Kā norāda raidījums, deputātes vīrs Artūrs Sprūde ir denacionalizēto māju īrnieku tiesību aizstāvju biedrības "Solidaritāte" un Baltijas Kibersporta federācijas vadībā.

Informāciju par notikumu Varšavā nodos parlamenta Saeimas Mandātu un ētikas komisijai. Tās pienākums ir no Saeimas tribīnes par sodu pastāstīt arī pārējiem deputātiem.

Sprūde Saeimā tika ievēlēta no "KPV LV" saraksta, bet patlaban ir pie frakcijām nepiederoša deputāte. Patlaban Sprūde ir jaundibinātās partijas "Likums un kārtība" valdes locekle.

Tags

KPV LV Ārlietu ministrija Facebook Polija Saeima Varšava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form