Foto: Rīgas Kongresu namā atvērts atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem
Foto: F64

Pirmdien Rīgas Kongresu namā atvērts atbalsta centrs iedzīvotājiem no Ukrainas. Tajā vienuviet var saņemt Rīgas pašvaldības un valsts pakalpojumus, kas primāri nepieciešami iedzīvotājiem, kuri Latvijā ieradušies no kara postītās Ukrainas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas dome portālu "Delfi" informēja, ka pašvaldība atbalsta centrā primāri nodrošina sociālo palīdzību un risina ar bērnu izglītību saistītus jautājumus. Centrā darbojas pašvaldības sociālais darbinieks, kurš pēc sarunas ar katru klientu piedāvā atbilstošāko palīdzību, konsultē par iespējām saņemt sociālos pabalstus un sociālo aprūpi.

Savukārt pašvaldības izglītības speciālists konsultē par iespējām pieteikt bērnus skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs.

Centrs strādā darba dienās no pulksten 9 līdz 18.

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas vadītāja Linda Ozola (JKP) iezīmē šī brīža galvenos uzdevumus, kuru vidū ir visiem iespējamajiem veidiem palīdzēt Ukrainai, katram esot savā vietā un sakārtojot "savas mājas", kā arī pārliecināties, ka visi valsts un pašvaldības dienesti, iestādes, uzņēmumi strādā precīzi, efektīvi, ir informēti un spēj sadarboties savā starpā, tā veidojot noturīgu atbalsta sistēmu.

"Rīgas atbalsta centrs Ukrainas civiliedzīvotājiem ir mūsu galvaspilsētas ieguldījums abos šajos uzdevumos. Es aicinu arī citas pašvaldības rīkoties atbildīgi un veidot atbalsta tīklu Ukrainas civiliedzīvotājiem, lai visa nepieciešamā informācija viņiem būtu viegli sasniedzama," skaidro politiķe.

Vienotajā atbalsta centrā darbojas arī Valsts robežsardze, kas apkopo informāciju par cilvēkiem, kas ieradušies Latvijā. Neatkarīgi no tā, kādā veidā cilvēks nokļuvis Latvijā – pats saviem spēkiem vai ar draugu un radu palīdzību – vienmēr pirmais solis ir par sevi paziņot robežsardzei, sazinoties pa tālruņiem 67913569, 67913568.

Centrā palīdzību var saņemt gan tie Ukrainas iedzīvotāji, kas jau robežsardzei paziņojuši par ierašanos Latvijā, gan tie, kas to līdz šim vēl nav izdarījuši. Mājokļu jautājumu koordinēšana uzticēta Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālistiem.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes speciālisti centrā uz vietas palīdz risināt vīzu un personas dokumentu jautājumus. Tāpat atbalsta centrā strādā Nodarbinātības valsts aģentūra, kas sniedz konsultācijas par darba iespējām, tostarp par Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību piedāvātajām vakancēm.

Atbalsta centrā darbojas arī vakcinācijas kabinets, kur cilvēkiem no Ukrainas iespējams saņemt vakcināciju pret Covid-19. Tiek sniegtas konsultācijas par veselības pakalpojumu saņemšanu un pierakstīšanos pie ģimenes ārsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dome norāda, ka pakalpojumu un piedāvātās palīdzības klāsts tiks pakāpeniski papildināts un pielāgots palīdzības meklētāju vajadzībām.

Atbalsta centrā strādā arī nevalstiskās organizācijas, kuras palīdz atrast ārpus valsts un pašvaldības kompetences esošo palīdzību. Rīgas iedzīvotāji tiek aicināti uz centru nedoties, nevērsties tajā ar palīdzības piedāvājumiem un nenest uz to ziedojumus. Visa informācija par iespējām sniegt palīdzību atrodama vietnē "palidziukrainai.lv".

Pēc atbalsta centra vadītāja vietnieka Andreja Aronova paustā, līdz šim vismaz 171 bēglis caur vienoto algoritmu ir izmitināts.

Jau vēstīts, ka kopš 2. marta par pašvaldības piedāvāto atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem informē Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra uzziņu tālrunis 80000800, kas darbojas diennakts režīmā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts robežsardze Nodarbinātības valsts aģentūra Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde Rīgas dome Rīgas Kongresu nams Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form