Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Lai sniegtu atbalstu cilvēkiem, kas Latvijā ierodas no Ukrainas, no trešdienas Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra (AIC) bezmaksas uzziņu tālrunis 8000 0800 strādās diennakts režīmā. Šobrīd tiek veidots arī centralizēts risinājums palīdzības nodrošināšanai.

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde portālu "Delfi" informēja, ka no trešdienas, zvanot uz diennakts tālruni, Ukrainas pilsoņiem, kas ieradušies Latvijā, lai meklētu patvērumu, būs iespējams saņemt informāciju par Rīgas pašvaldības pakalpojumiem un sniegto atbalstu.

Uz zvaniem atbildes varēs saņemt latviešu, angļu un krievu valodā. Rīgas iedzīvotāji, tāpat kā līdz šim, darba laikā no pulksten 8.00 līdz 18.00 varēs zvanīt uz AIC tālruni, lai saņemtu informāciju par pašvaldības pakalpojumiem vai uzdotu sev interesējošus jautājumus. Nakts stundās un brīvdienās zvanu centrs apkalpos tikai jautājumus par atbalstu Ukrainas kara bēgļiem.

Šonedēļ arī tiekot strādāts pie centralizēta mehānisma izveides, kā pašvaldībai sadarbībā ar valsts iestādēm efektīvi un vienuviet nodrošināt bēgļiem nepieciešamo ilgtermiņa atbalstu un sniegt būtiskākos pakalpojumus.

Līdz 28. februārim, sazinoties ar Valsts robežsardzi, 23 Ukrainas pilsoņi esot lūguši nodrošināt izmitināšanu Rīgā. Rīgas pašvaldības policija nogādājusi viņus īslaicīgās apmešanās vietās viesnīcās, ar kurām pašvaldībai noslēgts līgums par bēgļu izmitināšanu.

Līdz šim Latvijā kopumā ieradušies daži simti bēgļu, bet ne visiem ir nepieciešams valsts un pašvaldības nodrošinātais atbalsts. Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ierodas Latvijā un kuriem nepieciešams mājoklis, jāvēršas pie tuvumā esošas Valsts robežsardzes amatpersonas vai arī jāzvana uz tālruņiem 67913568 vai 67913569.

Papildu informācija par to, kā saņemt atbalstu un kā to sniegt, atrodama vietnē "www.ukraine-latvia.com".

Jau vēstīts, ka iedzīvotājus, kuri paši organizē un nogādā palīdzību Ukrainas bēgļiem uz Ukrainas-Polijas robežu, aicina to nedarīt, jo, kā apstiprina organizācijas un valsts iestādes Polijā un Ukrainā, tādējādi rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā Eiropas Savienībā.

"Delfi" jau ziņoja, ka Ukrainas cilvēku cīņa pret Krievijas iebrucēju kolonnām un desantiem turpinās jau sesto dienu. Teksta tiešraidei par aktuālo saistībā ar karu Ukrainā var sekot līdzi šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!