Foto: DELFI

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) uzdevis Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājam Andrejam Grišinam organizēt resoriskās pārbaudes uzsākšanu saistībā ar gandrīz 900 000 eiro vērto individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumu no Ķīnas, portālu "Delfi" informēja Iekšlietu ministrijas pārstāve Beata Jonite.

Šo iepirkumu realizējis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kā pasūtītājs, Nacionālais veselības dienests (NVD) kā koordinējošā institūcija, un SIA "GP Nord" kā piegādātājs.

Ministrija atsaucas uz portālā "Delfi" publicēto rakstu par gandrīz miljonu vērto "airBaltic" kravu no Ķīnas, kurā masku sertifikāts nederīgs, respiratori – neatbilstoši. Ministrijā norāda, ka publikācijā minētā informācija, iespējams, liecina par Krimināllikuma 19. nodaļā "Noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā" un/vai Krimināllikuma 24. nodaļā "Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā" paredzētu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Iekšlietu ministrs uzsver, ārkārtas situācija vai nē, bet nav pieļaujama nesaimnieciska rīcība un riskanti iepirkumi, kas var rezultēties nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanā. "Jau redzam, ka pandēmija atstās būtiskas sekas uz nacionālo ekonomiku, un valsts iestādēm būtu jārāda piemērs, pirmkārt, atbalstot vietējos uzņēmējus un tādējādi "sildot" tautsaimniecību, un, otrkārt, taupīgi un apdomāti rīkojoties ar līdzekļiem, kas atvēlēti pandēmijas seku mazināšanai," norāda Ģirģens.

"Iepazīstoties ar žurnālistu pētījumu, ir pamats pieņēmumam, ka aiz masku un respiratoru iepirkuma no Ķīnas slēpjas valsts amatpersonu bezdarbība, tādēļ Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā uzdevu policijai uzsākt resorisko pārbaudi," uzsver ministrs.

Jau ziņots, ka atbilstoši noslēgtajam līgumam 2020. gada marta beigās tika piegādātas gandrīz 900 000 sejas maskas un 80 000 respiratori.

"IRC Polska" 27. martā publicējusi paziņojumu, kas lasāms tās mājaslapā, par to, ka visi no 1. līdz 26. martam izsniegtie sertifikāti, kas attiecas uz precēm, kas saistītas ar Covid-19, ir atsaukti.

Līdz ar to naktī no 28. uz 29. martu, kad Latvijā nosēdās pirmā "airBaltic" vestā krava, sertifikāts, kam saskaņā ar līgumu vajadzēja apliecināt šo masku atbilstību, vairs nebija spēkā.

"IRC Polska" paziņojumā arī teikts, ka šādi sertifikāti nav pielīdzināmi atbilstības novērtēšanas procedūrām, bet īpaši izcelts, ka sertifikāti, kas izdoti saskaņā ar "Shanghai MICEZ Equipment Testing&Technical Co., LTD" pārbaudēm ir "nederīgi vai viltoti".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!