Izsludināts konkurss uz LIAA direktora amatu
Foto: LETA

Ceturtdien, 24. oktobrī, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus līdz 15. novembrim, portālu "Delfi" informēja Valsts kancelejā.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, augstākā izglītība vadības zinībās, ekonomikā, finansēs vai tiesību zinātnēs, vēlams, maģistra grāds, kā arī pēdējo 10 gadu laikā iegūta vismaz triju gadu nepārtraukta pieredze organizācijas vadītāja amatā vai citā vadošā amatā organizācijas vadītāja tiešā pakļautībā ar vismaz 10 padotajiem darbiniekiem.

Tāpat pretendentiem jābūt apveltītiem ar teicamām stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm, nepieciešama arī pieredze un izpratne finanšu vadības jautājumos, kā arī inovatīva pieeja iestādes procesu vadīšanā.

No pretendentiem tiek sagaidītas angļu valodas zināšanas B2 līmenī. Pieredze veiksmīgā pārmaiņu vadībā tiks uzskatīta par priekšrocību. Vēlams, ka pieredze arī gūta starptautisko projektu vadībā un strādājot privātajā sektorā vai sadarbībā ar to.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti tiksies ar konkursa komisiju un klātienē skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentēs savu redzējumu par iestādes darbības jomu, tās nākotnes vīziju un prioritātēm, kā arī demonstrēs savas zināšanas par valsts pārvaldes darbības pamatprincipiem. Pretendenti, kas tiks izvirzīti uz trešo kārtu, tiks vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences: attiecību veidošanu un uzturēšanu, komandas vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, pārmaiņu vadīšanu, stratēģisko redzējumu.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks ieteikts ekonomikas ministram, kurš pieņems lēmumu par pretendenta kandidatūras virzīšanu apstiprinājumam Ministru kabinetā.

Ieņemot amatu, nākamais LIAA direktors saņems mēnešalgu 2353 eiro pirms nodokļu nomaksas, sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu, kā arī motivējošās bonusu sistēmas sniegtās iespējas atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem. Tāpat tiks nodrošināta iespēja piedalīties Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā, tādējādi veicinot profesionālo attīstību.

Konkursa sludinājums publicēts Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālā un oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: ekonomikas ministra biroja vadītāja Inese Kublicka, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis un Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Pretendentu atlases procesā ir aicināti piedalīties arī neatkarīgi novērotāji. Konkursa komisija sadarbosies arī ar drošības iestādēm.

Kopš 2004. gada novembra, kad uzvarēja konkursā, LIAA direktora amatu ieņem Andris Ozols. Pirms tam īsu laiku viņš bijis arī LIAA direktora vietnieks.

2009. gada novembrī toreizējais ekonomikas ministrs Artis Kampars (JV) atkārtoti iecēla Ozolu LIAA direktora amatā.

Jau iepriekš izskanējis, ka ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV) ir nolēmis nepagarināt darba attiecības ar LIAA ilggadīgo vadītāju Ozolu. Ozols portālam "Delfi" iepriekš apstiprināja: "Jā, es to zinu, jo ministrs man par to pats pateica un es zinu iemeslus. Nesenās vizītes laikā ASV viņš mani personiski informēja, ka nolēmis LIAA vadību uzticēt ministrijas valsts sekretāra vietniekam Raimondam Aleksejenko."

Savukārt Nemiro LNT ziņām iepriekš pauda, ka komisija izvērtējusi vairākus aspektus: "Viens no būtiskākajiem motīviem manuprāt, saistīts vispār ar katru personu, kura strādā jau ilgstoši vienā darba vietā, tā ir rutīna un uz attīstību ne tik daudz vērsta darbība. Tas ir normāli, ja notiek rotācija. Rotācijai nav mērķis atbrīvoties no cilvēka, tās mērķis ir atsvaidzināt citu iestādi, ar citu skatījumu, tāpat arī dot cilvēkam izaugsmes iespējas, tas ir drīzāk tāds jauna izaicinājuma formāts."

Tāpat Nemiro norādīja, ka uz LIAA vadītāja posteni tiks rīkots konkurss un tam varēs pieteikties jebkurš pretendents, arī pats Ozols.

Tags

Ekonomikas ministrija Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Valsts kanceleja

Comment Form