Jurašs rezervēti vērtē sava kursabiedra Straumes virzīšanu KNAB šefa amatam
Foto: LETA

Bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs kopumā rezervēti vērtē sava kursabiedra, Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) amatpersonas Jēkaba Straumes virzīšanu KNAB priekšnieka amatam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jurašs nenoliedza, ka Straumi personīgi pazīst, jo abi kopā studējuši Latvijas Policijas akadēmijā. Strādājot KNAB, ar Straumi viņam bijušas "koleģiālas attiecības".

Jurašs Straumes kandidatūru vērtē rezervēti, taču, ja viņš tiks apstiprināts amatā, tad tomēr cerot, ka KNAB iegūs labu vadītāju. Lai arī Straume pirms ilga laika strādājis Valsts policijā un tur apkarojis korupciju, Juraša skatījumā, neliels trūkums esot tas, ka Straumem neesot augsta līmeņa specifisko profesionālo iemaņu korupcijas apkarošanas jautājumos.

"Ja Saeima viņu apstiprinās šajā amatā, tad šīs iemaņas gan varēs īsā laikā apgūt," piebilda Jurašs.

Jurašam nav zināms, pēc kādiem principiem vadīsies Saeima Straumes kandidatūras vērtēšanā, taču kopumā KNAB priekšnieka izvēles procesu Jurašs vērtē kritiski, jo konkursa komisija neatklāja visu pretendentu vārdus un izpalika publiska diskusija.

"Es uzskatu, ka uz šo augsto amatu bija nepieciešama maksimāla atklātība un pretendentiem bija jānokļūst publiskā izvērtēšanā. Tas likvidētu šaubas par viņu vērtēšanu," izteicās Jurašs.

Jau ziņots, ka konkursa komisija trešdien vienojās KNAB priekšnieka amatam virzīt MIDD vadošas amatpersonas Jēkaba Straumes kandidatūru.

1976.gadā dzimušais Straume vairāk nekā 16 gadus strādājis MIDD, no tiem desmit gadus - pārvaldes priekšnieka amatā. Pirms tam viņš strādājis Valsts policijas Organizētās noziedzības un apkarošanas birojā.

Pildot dienesta pienākumus, Straume piedalījies starptautiskās misijās, kā arī pārstāvējis Latviju un MIDD NATO institūcijās.

Straume ir absolvējis Latvijas Policijas akadēmiju, iegūstot profesionālo maģistra grādu un jurista kvalifikāciju.

Kā pēc komisijas sēdes žurnālistiem pastāstīja tās vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, komisijas lēmums bija vienbalsīgs. "Straumes priekšrocības ir atbilstoša izglītība, ļoti labas svešvalodu zināšanas, īpaši angļu valodas, ilgstoša pieredze vadošā amatā un pieredze vairākās starptautiskajās misijās. Ļoti laba papildus izglītība. Komisija saskatīja šajā personā līdera īpašības, cilvēku, kurš spētu vienoti mobilizēt KNAB kolektīvu kopējai cīņai pret korupciju," uzsvēra Citskovskis.

Viņš akcentēja, ka pirms stāšanās dienestā MIDD Straume strādājis Valsts policijā, kuras kompetencē tolaik bijusi arī korupcijas apkarošana. Straume strādājis tieši nodaļā, kas apkaro korupciju.

Tagad konkursa komisijas izraudzītais kandidāts būs jāvērtē valdībai. Ja valdības lēmums būs Straumem labvēlīgs, tad par viņa apstiprināšanu vai neapstiprināšanu KNAB priekšnieka amatā galīgais lēmums būs jāpieņem Saeimai.

Pirmais konkurss uz KNAB priekšnieka amatu tika izsludināts jau pērn. Tajā pieteikumus iesniedza desmit pretendenti, tomēr komisija atzina, ka neviens no viņiem, tostarp bijušais KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks, nav virzāms uz konkursa otro kārtu.

Vēlāk Saeima grozīja KNAB likumu, atceļot iestādes vadītājam noteikto prasību par trīs gadu pieredzi vadošā amatā. Tas tika darīts, lai paplašinātu personu loku, kuras var pretendēt uz KNAB priekšnieka amatu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jaroslavs Streļčenoks Juris Jurašs KNAB NATO Valsts kanceleja Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form