Jūrmalas dome sasauc ārkārtas sēdi par Dzintaru koncertzāles krēslu iepirkumu
Foto: LETA

Piektdien, 10. jūlijā, pēc divu pašvaldības deputātu pieprasījuma sasaukta Jūrmalas pilsētas domes ārkārtas sēde saistībā ar pārkāpumiem SIA "Dzintaru koncertzāle" organizētajā krēslu iepirkumā, portālu "Delfi" informēja iesnieguma autors Rolands Parasigs-Parasiņš (NA).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pieprasījuma autori lūdz ārkārtas sēdē SIA "Dzintaru koncertzāles" valdes loceklim un pilsētas domei kā vienīgajai uzņēmuma kapitāldaļu turētājai skaidrot radušos situāciju saistībā ar iepirkumā konstatētajiem pārkāpumiem. Viņi arī lūdz uz laiku līdz apstākļu pilnīgai noskaidrošanai no pienākumu pildīšanas atsaukt koncertzāles iepirkumu komisiju, tās vietā izveidojot pagaidu komisiju.

Tāpat deputāti pieprasa domes Audita un revīzijas nodaļai skaidrot apstākļus, kā iepirkuma rezultātā noslēgtajā līgumā par preču piegādi varēja apmaksāt divus rēķinus, no kuriem viens bija komersantam, ar ko līgums nebija noslēgts.

Deputāti pieprasījuši domei atstādināt lietā iesaistītās personas un veikt visu šo personu Dzintaru koncertzāles vārdā noslēgto darījumu revīziju, bet pārkāpumu gadījumā tos iesniegt vērtēšanai atbildīgajās institūcijās.

Politiķi aicina domi lemt par krēslu iepirkuma dokumentācijas nodošanu vērtēšanai Iepirkumu uzraudzības birojā, vienlaikus aicinot uzdot pilsētas domei atsaukt Dzintaru koncertzāles prokūristam Denisam Piļkēvičam 2015. gada 23. aprīlī izsniegto prokūru.

Pieprasījumu par ārkārtas domes sēdes sasaukšanu ir parakstījuši deputāti Parasigs-Parasiņš un Andris Čuda (NA), bet sēde norisināsies pulksten 13.

"Delfi" jau ziņoja, ka Jūrmalas dome 9. jūlijā pieprasīja pašvaldības SIA "Dzintaru koncertzāle" vadībai skaidrojumu saistībā ar aizdomām par nodokļu krāpšanas shēmu krēslu iepirkumā koncertzālei 2015. gadā. Ar šādu līgumu vietvara plāno vērsties arī pie Valsts ieņēmumu dienesta (VID).

Pašvaldības pārstāve Elita Cepurīte skaidroja, ka domes rīcībā pašlaik ir tikai masu medijos izskanējusī informācija par VID veiktajām darbībām. Tāpēc pašvaldība vērsīsies VID ar lūgumu sniegt oficiālu informāciju par "Dzintaru koncertzāles" amatpersonu saistību ar šo lietu un tām piemēroto statusu.

Neminot personu vārdus, VID 9. jūlijā apstiprināja, ka saistībā ar nelikumīgām darbībām krēslu piegādē koncertzālei aizturētās trīs personas atbrīvotas un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti līdzekļi. Piemērotos drošības līdzekļus VID neatklāja, taču apliecināja, ka aizdomās turētās personas izrādījušas iniciatīvu sadarboties ar izmeklēšanu.

Nodokļu krāpšanas shēmā krēslu iepirkumā, iespējams, iesaistīti SIA "Dzintaru koncertzāle" tehniskais direktors un prokūrists Deniss Piļkevičs, viņa dzīvesbiedre un vēl viena persona.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi ir dzīvesvietas maiņas paziņošana, pieteikšanās noteiktā laikā policijas iestādē, aizliegums tuvoties noteiktai personai vai vietai, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums izbraukt no valsts, uzturēšanās noteiktā vietā un nodošana policijas uzraudzībā.

Tāpat vēstīts, ka VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) amatpersonas saistībā ar nodokļu izkrāpšanas shēmu jūlijā veikušas procesuālās darbības Dzintaru koncertzālē.

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, noskaidrots, ka noziedzīgs grupējums veica nelikumīgas darbības krēslu piegādē koncertzālei. Uzņēmums veica fiktīvu krēslu piegādi kādam ārvalstu uzņēmumam, kurš savukārt krēslus publiskā iepirkuma konkursa rezultātā piegādāja pasūtītājam - koncertzālei, norāda VID.

VID apgalvo, ka uzņēmums deklarēja pievienotās vērtības nodokli (PVN) ar 0% likmi, nevis 21%, kā tas būtu, ja krēslu piegāde tiktu veikta Latvijas darījumu partnerim. Minētais fakts norāda, ka darījumam ir fiktīvs raksturs - lai izvairītos no nodokļu nomaksas, kā arī slēptu saistību starp konkursa izsludinātāju un patieso preču (krēslu) piegādātāju. Uzņēmumus pēc fiktīvā darījuma par, iespējams, noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem iegādājās automašīnas "Lexus RX", iepriekš klāstīja VID.

VID atklātajā nodokļu krāpšanas shēmā koncertzālē valstij nodarītie zaudējumi nenomaksāto nodokļu veidā ir nedaudz vairāk par 50 000 eiro.

Sāktajā kriminālprocesā VID NMPP darbinieki veica sešas kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, transportlīdzekļos un birojos. Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi. Tika aizturētas trīs personas. Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikts arests automašīnai "Lexus RX".

Kā vēstīja Latvijas Televīzija, atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju, VID aizturēja Dzintaru koncertzāles tehniskais direktoru un prokūristu Piļkeviču, kurš pirms pieciem gadiem veiktā krēslu iepirkuma laikā bijis iepirkumu komisijas vadītājs. Tāpat aizturēta viņa sieva, caur kuras uzņēmumu iespējamā noziedzīgā shēma tikusi īstenota.

Saistībā ar noziedzīgā grupējuma darbībām VID NMPP ir sākts kriminālprocess pēc trīs Krimināllikuma pantiem - noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas un grāmatvedības informācijas noteikumu pārkāpšanu.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka SIA "Dzintaru koncertzāle" jaunu krēslu iepirkumu rīkoja 2015. gadā. Iepirkumā, kurā piedalījās trīs pretendenti, ar līgumcenu 224 598 eiro uzvarēja Igaunijas uzņēmums "Tooner Master".

"Dzintaru koncertzāles" vienīgais īpašnieks ir Jūrmalas pilsētas dome. Uzņēmuma vienīgais valdes loceklis ir Guntars Ķirsis, bet uzņēmuma prokūrists ir Piļkēvičs.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dzintaru koncertzāle Jūrmalas dome VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form