KNAB līdz šim nav veicis izmeklēšanas darbības ar bijušo RTAB valdes locekli Ločmeli-Luņovu
Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) līdz šim nav veicis izmeklēšanas darbības ar bijušo Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes locekli un pašreizējo Saeimas deputāti Regīnu Ločmeli-Luņovu (S), sacīja pati politiķe.

Ločmele-Luņova RTAB valdē strādāja no 2015. gada jūlija līdz 2018. gada decembrim. Šis laika posms aptver visu periodu, par kuru Valsts kontrole (VK) veikusi revīziju, un konstatējusi, ka pašvaldības nodibinājumos nelietderīgi iztērēti gandrīz 20 miljoni eiro.

Pēc deputātes teiktā, viņai līdz šim nav bijusi izdevība iepazīties ar VK ziņojumu un informāciju par notiekošo viņa iegūstot no plašsaziņas līdzekļiem.

Ločmele-Luņova norādīja, ka viņas rīcībā esošā informācija liecina, ka VK galvenās pretenzijas ir par pārvaldības funkciju izpildi. "Manuprāt, šāda problēma skar visas lielās pašvaldības – ka ir nepieciešams uzraudzības procesus stimulēt un pilnveidot. Tomēr man ir jāiepazīstas ar revīzijā teikto pamatīgāk, jo patlaban man ir diezgan vispārīga informācija," teica deputāte.

Komentēt sīkāk VK paustos pārmetumus amatpersona nevēlējās, norādot, ka darīs to tikai tad, kad no RTAB valdes locekļiem būs saņēmusi vairāk informācijas.

Vienlaikus viņa norādīja, ka no tiesībsargājošajām institūcijām neviens ar viņu nav mēģinājis sazināties.

Kā ziņots, VK revīzijā secinājusi, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. Revīzijā VK galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem – RTAB un "Riga.lv".

Tāpat ziņots, ka KNAB darbinieki pirmdien ieradās RTAB un Rīgas domes telpās, lai veiktu kratīšanu kriminālprocesā, kas ierosināts pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu, viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

KNAB informēja, ka ilgstoša un apjomīga darba rezultātā, analizējot iegūto informāciju, 5. aprīlī tas sācis kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojies ar VK. Vienlaikus kriminālprocesuālās darbības tiekot veiktas arī Vācijā, Zviedrijā un Spānijā.

Līdz šim KNAB aizturējis RTAB valdes priekšsēdētāju Vitu Jermoloviču.

RTAB valdē strādā Guntars Grīnvalds, Jermoloviča un Rīgas domnieks Maksims Tolstojs (S). Pērn nodibinājums strādājis ar 6,17 miljonu apgrozījumu un 606 973 eiro peļņu.

Source

LETA

Tags

RTAB KNAB Korupcija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form