Konferencē 'Medijpratība. Ceļakartes.' otro dienu diskutē par aktualitātēm. Video tiešraide noslēgusies
Foto: Kadrs no video

Piektdien, 29. oktobrī laikā no pulksten 12 līdz 17 tiešsaistē risināsies otrā augsta līmeņa starptautiskas konferences "Medijpratība. Ceļakartes." diena. Konferenci rīko Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), un tai līdzi tiešraidē iespējams sekot arī portālā "Delfi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc NEPLP vēstītā, šis pasākums ir šī gada vērienīgākā medijpratības konference Latvijā. Ar konferences šīs dienas programmu iesējams iepazīsties šeit.

Konferencē par aktuāliem jautājumiem diskutē gan vadošie pašmāju eksperti un pētnieki, valsts pārvaldes pārstāvji un politikas veidotāji, gan ārvalstu eksperti un pētnieki, kuri dalīsies gan ar citu valstu pieredzi medijpratības veicināšanā, gan aktuālajiem pētījumiem.

Konferences mērķis ir sekmēt medijpratību Latvijas sabiedrībā, identificēt ceļakartes – priekšlikumus nākotnes soļiem, kā virzīties uz medijpratības stratēģijas izstrādi un īstenošanu, kā arī stiprināt sadarbību starp medijpratības jomā strādājošajiem.

"Medijpratība ir kļuvusi par 21. gadsimta kompetenci, kura ir nepieciešama ikvienam iedzīvotājam, lai spētu pieņemt pamatotus lēmumus gan kā pilsoņiem, gan individuāli, sekmējot dzīves kvalitāti un radot sabiedrisko labumu. Tā ir kompetence, kas ļauj gan piekļūt saturam un izmantot dažādus tehnoloģiskos rīkus, gan to kritiski analizēt, gan pašiem radīt mediju saturu. Medijpratības nozīme ir neatsverama, stiprinot kvalitatīvu informatīvo telpu un demokrātiskas valsts pastāvēšanu it īpaši laikā, kad cīnāmies pret dezinformāciju," atzinusi NEPLP priekšsēdētāja vietniece un konferences galvenā koordinatore Aurēlija Ieva Druviete.

Konferencē paredzēts risināt jautājumus par to,

  • kā medijpratība ietekmē valsts un sabiedrības attīstību?
  • kādi ir priekšnosacījumi veiksmīgai medijpratības stratēģijas izstrādei un īstenošanai valsts mērogā?
  • kā medijpratība palīdz aizsargāt informatīvo telpu un cīnīties pret dezinformāciju?
  • kā uzrunāt dažādās sabiedrības grupas un īpaši tās, kas tradicionālos medijus regulāri nelieto vai neuzticas tiem?
  • kāda ir mediju un žurnālistu loma medijpratības sekmēšanā?
  • kā pētīt medijpratību?

Konferenci organizē NEPLP sadarbībā ar Kultūras ministriju, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Baltijas Mediju izcilības centru, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Britu Padomes pārstāvniecību Latvijā.

Padomē atzīmē, ka 2021. gada martā Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālā Asambleja apstiprināja Latvijas un citu līdzīgi domājošo valstu virzīto rezolūciju "Globālā mediju un informācijas pratības nedēļa", kas aicina risināt ar informācijas vidi saistītās problēmas, tajā skaitā dezinformāciju.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Medijpratība Baltija NEPLP UNESCO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form