Konkursā neizdodas atrast nākamo Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāju
Foto: F64

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšnieka atlases komisija nolēmusi konkursu noslēgt bez rezultāta, portālu "Delfi" informēja Valsts kancelejā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursa otrajā kārtā atlases komisija uzklausīja pretendentu motivāciju ieņemt šo amatu un atbildes uz komisijas jautājumiem, kā arī redzējumu par bērnu tiesību aizsardzības sistēmas attīstību un VBTAI vietu un lomu šajā sistēmā.

Izvērtējot pretendentu sniegumu, komisija pieņēma lēmumu nevirzīt nevienu no pretendentiem uz konkursa nākamo kārtu un attiecīgi arī uz VBTAI priekšnieka amatu.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja labklājības ministrs Gatis Eglītis (Konservatīvie), tās sastāvā bija Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, labklājības ministra padomnieks juridiskajos jautājumos Artis Artūrs Brodiņš, Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietnieces Diāna Jakaite un Elīna Celmiņa. Tāpat pretendentu vērtēšanā par neatkarīgu novērotāju bija uzaicināta nodibinājuma "Centrs Dardedze" valdes locekle Laila Balode.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības bija akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams sociālajās zinātnēs, tiesību zinātnēs vai vadības zinībās. Pretendentam bija jābūt ar vismaz trīs gadu darba pieredzi vadošā amatā, vismaz trīs gadu profesionālo pieredzi bērnu tiesību aizsardzības jomā, kā arī zināšanām par bērnu tiesību aizsardzību un ar šo jomu saistītiem politikas plānošanas dokumentiem un normatīvajiem aktiem.

Tāpat no pretendentiem tika sagaidītas zināšanas un izpratne par valsts pārvaldes darbības pamatprincipiem, par administratīvo procesu, informācijas drošību un šo jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem. Nepieciešamas vismaz divu svešvalodu zināšanas, no kurām viena ir angļu valoda B2 līmenī atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei. Pretendentiem jābūt ar labām stratēģiskās plānošanas, analītiskās, resursu plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm.

Tags

Gatis Eglītis Labklājības ministrija Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form