Foto: F64
Nacionālā apvienība (NA), kas pēc 16.marta notikumiem pie Brīvības pieminekļa iesniegusi iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) demisijas pieprasījumu, pēc tikšanās ar ministru vairs nav noskaņota tik kareivīgi un paziņo, ka tai nepieciešama pauze pārdomām.

NA līderis Raivis Dzintars ceturtdien pēc tikšanās ar Kozlovski žurnālistiem teica, ka apvienības deputāti uzklausījuši ministra viedokli par notikušo 16.martā un policijas kompetenci 16.marta pasākumu laikā un tagad NA nepieciešams "ieturēt pārdomu pauzi" un apjautāt leģionāru un karavīru organizācijas par to, kā rīkoties saistībā ar demisijas pieprasījumu ministram.

NA iepriekš pauda sašutumu par "antifašistu" pasākumu pie pieminekļa, kuru saskaņoja Rīgas dome un kura laikā no skaļruņiem atskaņoja padomju laika mūziku un sirēnu skaņas. Ceturtdien Kozlovskis pauda gatavību atvainoties par šiem notikumiem.

NA arī tagad norāda, ka "tādām šausmām, kādas bija 16.martā pie Brīvības pieminekļa, nebija jānotiek". Tomēr situācija tagad ir attīstījusies un "mums jāapsver tālākā rīcība. Es nevaru pieņemt vienpersoniskus lēmumus," teica Dzintars.

Viņš nekomentēja iespējamību atsaukt Kozlovska demisijas pieprasījumu, ka arī iespējamību, ka ar opozīcijā esošās "Saskaņas centra" frakcijas balsīm Kozlovski tiešām būtu iespējams gāzt no amata.

Savukārt par SC frakcijas vadītāja Jāņa Urbanoviča izteikumiem, ka SC ar šo balsojumu var palīdzēt gāzt Kozlovski un izbeigt esošās koalīcijas mocīšanos, Dzintars teica, ka opozīcijas uzdevums ir izmantot katru politisko iespēju "zīmēties pie jebkura politiska notikuma".

Tāpat viņš klāstīja, ka šīs koalīcijas krišana saistībā ar Kozlovska demisiju nebūtu vēlama, jo "iestātos politisks strupceļš", tomēr, no otras puses, koalīcijas vārdā nevar upurēt citas svarīgas lietas.

NA pagaidām neesot dzirdējusi Kozlovska atvainošanos par to, ka antifašistu organizācijas trokšņošana leģionāru gājiena laikā aizskārusi tā dalībniekus. NA savu viedokli formulēšot līdz pirmdienai.

Jau ziņots, ka
Saeimas prezidijs sasauca parlamenta ārkārtas sēdi pirmdien, lai lemtu  par neuzticības izteikšanu iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim pēc Nacionālās apvienības (NA) deputātu pieprasījuma saistībā ar notikumiem 16. martā.  

 Premjers Valdis Dombrovskis ( V) pirmdien gan atzina, ka NA ar iekšlietu ministra demisijas pieprasījumu pārkāpj koalīcijas līgumu un tas noteikti apgrūtinās koalīcijas darbu, tāpēc par to nepieciešamas politiskās diskusijas. NA pārkāpjot koalīcijas līguma punktu, kas paredz, ka "koalīcijas partneri nevirza ministru demisijas pieprasījumu". "Rīcība pretēji tam, protams, apgrūtina koalīcijas tālāko darbu," sacīja Dombrovskis.

Pagaidām par sekām un tālākajiem soļiem Dombrovskis gan vairījās runāt - par to esot vēl pāragri spriest - priekšā starppartiju politiskās konsultācijas.

Savukārt NA līderis Raivis Dzintars pauda, ka NA virzītais Kozlovska demisijas pieprasījums ir ārkārtas situācija, taču tas ir "vērtību un cilvēciskuma jautājums, jautājums par latviešu karavīru piemiņu un godu", kam pāridarījumus policija nav spējusi novērst, skaidroja politiķis.

Dzintars teica - Kozlovska darbība pēc 16.marta liecinājusi, ka viņa viedoklis ar NA esot krietni atšķirīgs. Pēc NA domām, Kozlovskim būtu vajadzējis atvainoties karavīru organizācijām par to, ka policija nav ierobežojusi tā saucamo antifašistu skaļās aktivitātes, ka traucējušas piemiņas gājiena mierīgai norisei, kā arī saukt pie atbildības cilvēkus, kuri traucējuši piemiņas gājienu, un solīt rīkoties, lai šādi notikumi 16.martā vairs neatkārtotos.

Jau vēstīts, ka Nacionālā apvienība (NA) pirmdien valdes un frakcijas ārkārtas sēdē nolēma oficiāli pieprasīt iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) demisiju.

Skaidrojot šo lēmumu, Parādnieks uzsvēra, ka policija 16.marta gājiena laikā pie Brīvības pieminekļa pieļāvusi "emocionālu vardarbību un zaimošanu".

Sestdien pie Brīvības pieminekļa vairāki Nacionālās apvienības politiķi mēģināja nokļūt pie biedrības "Apvienība pret nacismu" aktīvistiem, laužoties cauri policijas barjerai, lai izslēgtu skaļruņus, taču policija viņus apturēja.

Nacionālā apvienības deputāti uzskata, ka likumsargi nedrīkstēja pieļaut antifašistu biedrības skaļu uzstāšanos pie Brīvības pieminekļa 16.martā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!