Krišjānim Feldmanam izsaka brīdinājumu par deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu
Foto: Saeimas administrācija

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 12. maijā, lēma deputātam Krišjānim Feldmanam (JKP) izteikt mutvārdu brīdinājumu par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu, portālu "Delfi" informēja Saeimas preses dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komisija lēmumu pieņēma, skatot deputātu Mārtiņa Bondara (AP), Viktora Valaiņa (ZZS), Ivetas Benhenas-Bēkenas un Aigara Bikšes (AP) iesniegumu.

Iesniegumā deputāti aicināja vērtēt deputāta Feldmana izteikumus Saeimas sēdes debatēs 15. aprīlī, galīgajā lasījumā izskatot grozījumus Azartspēļu un izložu likumā.

Komisija konstatēja, ka Feldmans ir pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 7. punktu. Tas noteic, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

Mutvārdu brīdinājums Feldmanam izteikts, un tas atzīmēts komisijas sēdes protokolā.

"Delfi" jau ziņoja, ka četri deputāti no dažādām frakcijām vērsušies ar iesniegumu Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, norādot, ka deputāta Krišjāņa Feldmana (JKP) izteikumi Saeimas sēdē par Mārtiņu Bondaru (AP) ir Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpums.

Deputāti iesniegumā rakstīja, ka, debatējot par priekšlikumu, deputāts Feldmans apšaubīja Latvijas Republikas Saeimas līdzekļu izcelsmi, apgalvojot: "(...) pie Bondara, kurš dzīvo no neizprotamas izcelsmes līdzekļiem, starp citu (...)".

Saeimas deputātu ētikas kodeksa 7. pants noteic, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. Minētā kodeksa 16. pants noteic, ka deputāts ir pieklājīgs pret Saeimas, citu valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem un ikvienu sabiedrības locekli.

Deputāti pauda uzskatu, ka šis deputāta Feldmana apgalvojums pārkāpj norādītās Saeimas deputātu ētikas kodeksa normas.

"Šāda klaja vēršanās un Saeimas tēla diskreditēšana ir absolūti nepieņemama, jo īpaši, ņemot vērā, ka tāpat kā Mārtiņam Bondaram, arī Krišjānim Feldmanam algu maksā no LR Saeimas budžeta. Ņemot vērā iepriekš minēto, aicinām komisiju izskatīt deputāta Krišjāņa Feldmana rīcību kādā no tuvākajām sēdēm un sniegt tās vērtējumu," rakstīts iesniegumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form