Kultūras ministra amatam virzīs Puntuli; prioritāte – atalgojuma celšana nozarē
Foto: LETA

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) nolēmusi kultūras ministra amatam virzīt operdziedātāju, pašreizējo Rīgas domes deputātu Nauri Puntuli, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pēc partijas valdes sēdes partijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars žurnālistiem norādīja, ka uz šo amatu bija liela konkurence, tostarp no partijas biedru vidus un no ar partiju nesaistītu cilvēku vidus. Dzintara ieskatā, Puntuļa kandidatūra ir laba, jo viņš ir ilgstošs partijas biedrs, kultūras cilvēks, kā arī pazīst Kultūras ministrijas darbu, jo tajā ir darbojies kā padomnieks.

Esošā kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) gan nepiedalījās balsojumā par Puntuļa virzīšanu amatam. Taču Dzintars norādīja, ka viņa atbalsta Puntuļa kandidatūru un ir gatava viņam sniegt visu nepieciešamo atbalstu ministra darba gaitu uzsākšanai.

Puntulis žurnālistiem norādīja, ka, viņaprāt viņš spēs labi pildīt kultūras ministra pienākumus un uzsvēra, ka viena no viņa prioritātēm būs kultūras darbinieku atalgojuma celšana.

Puntuļa (VL-TB/LNNK) prioritāte būs vidēja atalgojuma celšana kultūras nozarē, žurnālistiem sacīja Puntulis. Viņš teica, ka atalgojums kultūras nozarē "netiek līdzi" vidējam atalgojumam valstī, tāpēc arī šis jautājums būšot Puntuļa prioritāte. Vienlaikus viņš patlaban nedomājot par sistēmiskiem risinājumiem.

Tāpat Puntulis plāno pievērsties kultūrizglītības sistēmai, jo no saviem kolēģiem dzirdējis daudz problēmu, kuras būtu jāsakārto. "Tā laikam būs mana pirmā diskusija. Es aicināšu pie sava galda visus mūzikas un mākslas pārstāvjus, lai diskutētu, kā šo jomu attīstīt labāk," skaidroja kultūras ministra amata kandidāts.

Tāpat viņš norādīja, ka Latvija nepaliks arī bez izcilas akustiskās koncertzāles. Puntulis atgādināja, ka patlaban tiek apsvērtas četras iespējamās vietas, kur atradīsies koncertzāle, un patlaban visplašāk apspriestais AB dambis neesot "vienīgā viņam simpātiskā izvēle". Viņš būtu gatavs turpināt diskusijas par koncertzāles atrašanās vietu, tostarp Andrejostā vai Kongresu nama vietā.

Runājot par integrācijas politiku, kura ir Kultūras ministrijas (KM) pārziņā, Puntulis norādīja, ka šī joma viņam neesot sveša. Viņš negrasās šajā politikā veidot "revolūciju", tomēr saskata jautājumus, kuros nepieciešami uzlabojumi.

Kā norādīja Melbārdes padomniece Lita Kokale, esošā ministre pilnvaras plāno nolikt līdz 19. jūnijam.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka Puntulis dzimis 1961. gadā Talsos. 1979. gadā viņš ieguvis izglītību Rīgas Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā kā kultūras darbinieks, bet 1994. gadā Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvis maģistra grādu dziedāšanā un pedagoģijā, kā arī maģistra grādu operdziedāšanā.

Desmit gadus Puntulis bijis rokgrupas "Pērkons" solists, strādājis kā Jāzepa Mediņa mūzikas koledžas Vokālās nodaļas pedagogs, kā arī bijis Latvijas Mūzikas akadēmijas solo dziedāšanas katedras vadītājs un ilgstošs Latvijas nacionālās operas solists.

Savas politiskās gaitas Puntulis sāka 2011. gadā, kandidējot 11.Saeimas vēlēšanās no nacionālās apvienības saraksta.

2013. gadā viņš bija kultūras ministra padomnieks. Kopš 2013. gada, divus sasaukumus pēc kārtas, viņš ievēlēts Rīgas domē.

Kā ziņots, jautājums par jaunu kultūras ministru kļuvis aktuāls pēc pašreizējās ministres Melbārdes ievēlēšanas Eiropas Parlamentā.

Tags

Dace Melbārde Raivis Dzintars Rīgas dome VL-TB/LNNK

Comment Form