Policijas radars
Foto: Policijas radars

Iekšlietu ministrija sagatavojusi Latvijas valdības divpusējā līguma projektu ar Lietuvas un Igaunijas valdībām, kas paredz iespēju šo valstu un Latvijas iedzīvotājiem sodus par satiksmes noteikumu pārkāpumiem kādā no valstīm samaksāt savā valstī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Projekts arī paredz, ka nevienā no trim Baltijas valstīm otras valsts pilsoņiem, kas pārkāpuši ceļu satiksmes noteikumus, autovadītāju apliecības netiks atņemtas. Līguma projekts ir nosūtīts Ārlietu ministrijai, lai to iesniegtu Lietuvai un Igaunijai. To paredzēts parakstīt, tiklīdz līgumslēdzēji būs vienojušies par izmaiņām un papildinājumiem līguma projektā. Saskaņā ar projektu līgumslēdzēji apņemas pēc iespējas plašāk sadarboties ceļu satiksmes pārkāpumu procesuālajās darbībās.

Projekts paredz, ka, sodot ar naudas sodu personu, kas izdarījusi ceļu satiksmes pārkāpumu otras līgumslēdzējas valsts teritorijā, viņu nedrīkst aizturēt vai atsavināt jebkādus šīs personas dokumentus. Naudas sodam jābūt samaksātam tās valsts nacionālajā valūtā, kurā izdarīts pārkāpums. Summa tiek aprēķināta, ņemot vērā tā brīža oficiālo valūtas maiņas kursu.

Līguma projekts ir izstrādāts, pamatojoties uz 1995.gada 30.jūnijā starp Latvijas, Igaunijas un Latvijas iekšlietu ministrijām noslēgto vienošanos par sadarbību, kā arī ņemot vērā iekšlietu ministru kopīgo vēlmi vienkāršot administratīvo sodu izpildi ceļu satiksmes pārkāpumu gadījumos.

Šis līgums ir turpinājums 2000.gada 16.martā Igaunijā Baltijas valstu iekšlietu ministru tikšanās laikā mutiski nospriestajam, ka, aizturot autovadītājus, viņiem netiks atņemtas autovadītāju apliecības, taču par pārkāpumu būs jāmaksā sods.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form