Latvijai ir jāņem vērā ASV noteiktās sankcijas pret Turciju, uzsver Ārlietu ministrija
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Amerikas Savienoto valstu (ASV) Ārvalstu aktīvu kontroles birojs ( OFAC) 15. oktobrī noteicis sankcijas pret Turcijas aizsardzības ministru, iekšlietu ministru un enerģētikas un dabas resursu ministru, kā arī pret Turcijas Aizsardzības ministriju un Enerģētikas un dabas resursu ministriju.

Sankcijas noteiktas, ņemot vērā drošības situāciju Sīrijas ziemeļaustrumos.

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) informē, ka saskaņā ar Starptautisko un Latvijas nacionālo sankciju likumu un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas šā gada 29. janvāra noteikumiem "Sankciju riska pārvaldīšanas normatīvie noteikumi" ASV OFAC sankcijas Latvijā ievēro finanšu un kapitāla tirgus dalībnieki, tai skaitā bankas, un ka ASV OFAC sankcijas tiek ievērotas publiskās un privātās partnerības jomā un Eiropas Savienības fondu un citas ārvalstu finanšu palīdzības jomā.

ASV ir izteikušas brīdinājumu, ka jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus sankcionētajām personām, arī var tikt pakļauts ASV OFAC sankcijām.

Līdz ar to ĀM lūdz ņemt vērā šo papildu risku, kā arī vērš uzmanību, ka jau noslēgto līgumu izpilde ar ASV OFAC sankcionētām personām var būt apgrūtināta vai neiespējama, kamēr sankcijas ir spēkā.

ĀM atzīmē, ka 14. oktobrī arī Eiropas Savienības Ārlietu padome stingri nosodīja Turcijas militārās aktivitātes Sīrijas ziemeļaustrumos, kas apdraud stabilitāti un drošību reģionā un palielina civiliedzīvotāju ciešanas, pārvietošanu, un nopietni ierobežo humānās palīdzības sniegšanu.

Ņemot vērā šos apstākļus, Eiropas Savienības dalībvalstis izteica stingru apņemšanos ierobežot bruņojuma eksportu uz Turciju. Līdz ar to Latvijas uzņēmējiem, kas veic stratēģiskas nozīmes preču eksportu uz Turciju, jāņem vērā iespējamie ierobežojumi.

Plašāka informācija par sankcijām atrodama Ārlietu ministrijas mājaslapas sadaļā "Sankcijas".

Source

www.DELFI.lv

Tags

Ārlietu ministrija ASV Eiropas Savienība Enerģētika Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) Sīrija Turcija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form