Latvijas Nacionālās operas un baleta ēku pārņem valsts
Foto: LETA

Valdība otrdien, 18. februārī, nolēma Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) ēku bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot Kultūras ministrijas (KM) valdījumā, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ēkā Aspazijas bulvārī 3, Rīgā, tāpat kā 150 gadus līdz šim tiks turpināta LNOB funkciju nodrošināšana.

LNOB turpinās darbību Aspazijas bulvāra 3 ēkā, lai radītu daudzveidīgas un kvalitatīvas profesionālās operas un baleta mākslas izrādes, nodrošinot repertuāra plašumu un veicinot jaunradi, kā arī nacionālās identitātes nostiprināšanu.

Tāpat LNOB ēkā turpinās nodrošināt profesionālās operas un baleta mākslas popularizēšanu un pieejamību plašai Latvijas sabiedrībai, ar operas un baleta izrāžu starpniecību sekmēt bērnu un jauniešu personības veidošanos un popularizēt Latvijas operas un baleta mākslas sasniegumus ārvalstīs, apgūt starptautisko pieredzi operas un baleta mākslas jomā, veicinot izcilību, kā arī nodrošināt kapitālsabiedrības finanšu, tehniskās un tehnoloģiskās darbības efektivitāti un ilgtspēju.

Operas nama Aspazijas bulvārī 3 turpmākā uzturēšana tiks nodrošināta no KM dotācijas LNOB un tās pašu finanšu līdzekļiem. Ņemot vērā, ka iepriekš Rīgas pilsētas pašvaldībai tika maksāta nomas maksa par nekustamo īpašumu, turpmāk attiecīgie finanšu līdzekļi tiks novirzīti LNOB ēkas uzturēšanai.

LNOB valdes loceklis Sandis Voldiņš atzīmē, ka "šā gada LNOB budžeta ietvaros paredzēts veikt neatliekamos darbus, kas saistīti ar ugunsdrošības sistēmas – zibensnovedēja, sūkņu vadības automātikas un ugunsdrošības automātiskās sistēmas izbūves – sakārtošanas uzsākšanu; darbiem jau izstrādāti un apstiprināti projekti, tiek precizētas tehniskās prasības. Ievērojot to, ka Operas ēka ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, norit konsultācijas par iespējami saudzīgāko darbu veikšanas metodi. Atsevišķu darbu veikšana sadalīta kārtās, lai nodrošinātu nepārtrauktu operas un baleta darbu. Attiecībā uz turpmāk veicamajiem darbiem ēkā, veicam ilgtermiņa investīciju plāna izstrādi, meklējot finansējuma avotu katrai konkrētajai vajadzībai".

Tāpat valdība lēma, ka KM, nostiprinot zemesgrāmatā īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu, nodrošinās valsts īpašuma tiesību nostiprināšanu uz laiku, kamēr ēka Aspazijas bulvārī 3 tiek izmantota valsts pārvaldes funkciju kultūras jomā īstenošanai, un ierakstīs atzīmi par aizliegumu atsavināt šo ēku un apgrūtināt to ar hipotēku bez atsevišķas Rīgas pilsētas pašvaldības piekrišanas. Tāpat Ministru kabinets noteicis, ka KM ēku Aspazijas bulvārī 3 bez atlīdzības nodos Rīgas pilsētas pašvaldībai, ja tas vairs netiks izmantots valsts pārvaldes funkciju kultūras jomā īstenošanai.

Operas un baleta žanra un LNOB darbības un uzdevumu neatņemama sastāvdaļa ir ēka Rīgā, Aspazijas bulvārī 3, ko veido vēsturiskā ēka, piebūve, pacēlāja nojume un vienstāva ēka – kase, kā arī ar attiecīgajām būvēm saistītais zemesgabals 12 095 kvadrātmetru platībā.


Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kultūras ministrija Latvijas Nacionālā opera Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form