Lems par 75 000 eiro piešķiršanu, lai segtu izdevumus bēgļu izmitināšanas ēkas atsavināšanai
Foto: F64

Valdība otrdien, 12. janvārī, lems par 75 000 eiro piešķiršanu Iekšlietu ministrijai, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar nekustamā īpašuma "Bundulīši" Muceniekos labprātīgu atsavināšanu.

Nekustamais īpašums sastāv no zemes un uz tās esošas dzīvojamās mājas jaunbūves ar kopējo platību 1908 kvadrātmetri. No nekustamā īpašuma īpašnieka SIA "Latectus" saņemts iesniegums par piekrišanu atlīdzības apmēram.

Nekustamais īpašums nepieciešams, lai nodrošinātu patvēruma meklētāju uzņemšanu. Šis īpašums arī minēts iepriekš valdības apstiprinātajā patvēruma meklētāju uzņemšanas plānā. Plāns paredzēja iegādāties un rekonstruēt korpusu "Bundulīši", kas atrodas pie patvēruma meklētāju izmitināšanas centra "Mucenieki".

Kā ziņots, lai arī jau pērn 29. septembrī valdība konceptuāli atbalstīja bēgļu uzņemšanas plānu, koalīcijas partneru iebildumu dēļ tā pieņemšana aizkavējās par vairākām nedēļām, līdz novembra sākumā valdība pieņēma tā galīgo versiju. Precizētais plāns sadalīts trīs rīcības virzienos - personu atlase un pārvietošana, patvēruma meklētāju uzņemšana un sociālekonomiskā iekļaušana.

Iepriekš kopējās plāna izmaksas tika lēstas 15 453 442 eiro, bet tagad tās par 459 415 eiro samazinājušās, līdz ar to kopējais papildus nepieciešamais finansējums 2016. un 2017. gadā ir 14 994 027 eiro. ES fondu finansējums plānots 6 525 506 eiro apmērā, bet valsts budžeta finansējums iecerēts 8 468 521 eiro apmērā.

Saskaņā ar ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona. Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties ne ātrāk kā pēdējās janvāra dienās vai februārī.

Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā iekļūst patvēruma meklētāji arī no citām valstīm.

Tags

Bēgļi Iekšlietu ministrija Mucenieki

Comment Form