Lēmuma pieņemšana par Ziepniekkalna 150 koku likteni pagarināta līdz maijam
Foto: F64

Publiskās apspriešanas laikā par gandrīz 150 koku izciršanu Ziepniekkalnā, Valdeķu un Graudu ielā, kur plāno būvēt jaunus tirdzniecības centrus, viedokļus izteikuši vairāki simti iedzīvotāju, taču joprojām turpinās darbs pie viedokļu apkopošanas un lēmuma pieņemšana pagarināta līdz nākamā gada 5. maijam, portālu "Delfi" informēja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

"Pēc viedokļu apkopošanas Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija, iespējams, varētu rosināt veikt korekcijas projekta ģenerālplānā," norādīja Butāns.

Ziepniekkalna iedzīvotāji jau iepriekš ir vērsušies gan būvvaldē, gan pie medijiem, kā arī vākuši parakstus koku saglabāšanai.

Jau ziņots, ka izcirst plānots septiņus ozolus, trīs ievas, 34 kļavas, 26 bērzus, 21 apsi, 29 blīgznas, 26 vītolus, divus melnalkšņus – kopā 148 kokus.

"Šie koki ir bijuši Ziepniekkalna plaušas. Tagad uz mūsu gaisa kvalitātes rēķina izcirstajā klajumā mums tiks "dāvāti" divi tirdzniecības centri, iespējams, LIDL," iepriekš portālam "Delfi" rakstīja Ziepniekkalna apkaimes iedzīvotāju pārstāvis Artūrs Andris Siliņš.

Koku ciršanas ierosinātājs ir SIA "Valdeku properties", zemes īpašnieks – Rīgas pilsētas pašvaldība un Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudze, liecina informācija Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā.

"Mēs esam pret zaļās zonas iznīcināšanu, jo gaisa kvalitāte Rīgā jau tā ir tāda, kāda ir," norādīja apkaimes iedzīvotāju pārstāvis, piebilstot, ka šī ir Ziepniekkalna koku traģēdija.

Tags

Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form