Līdz 2019. gadam paredzēts restaurēt Brīvības pieminekli
Foto: F64

Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas pieminekļu aģentūra" līdz 2019. gadam plāno restaurēt Brīvības pieminekli, Triumfa arku Aleksandra vārti, pieminekli Vispārējo latviešu dziesmu svētku simtgadei un 1905. gada pieminekli Grīziņkalnā, liecina Rīgas pieminekļu aģentūras "Darbības stratēģija 2017.-2019. gadam".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas dome otrdien skatīja jautājumu par Rīgas pieminekļu aģentūras darbības stratēģijas 2017.-2019. gadam un darba plāna 2017. gadam apstiprināšanu.

Stratēģija paredz, ka tiks restaurēts Brīvības piemineklis, Triumfa arka (Aleksandra vārti), Piemineklis Vispārējo latviešu dziesmu svētku simtgadei, Kārļa Ulmaņa piemineklis, Raiņa piemineklis, Autotanku pulka piemineklis, 1905. gada piemineklis Grīziņkalnā, Ķergalvja paviljons Kronvalda parkā un skulptūra "Tautasdziesma".

Tāpat plānota Raiņa pieminekļa terases rekonstrukcijas projekta realizācija, pieminekļa 6. Rīgas pulka karavīriem (Sudrabkalniņš) teritorijas rekonstrukcijas un labiekārtošanas projekta realizācija, kā arī autotanku pulka pieminekļa teritorijas rekonstrukcijas un labiekārtošanas projekta realizācija.

Rīgas pieminekļu aģentūra plānojusi izgaismot Brīvības pieminekli un vēl 100 pieminekļus. Tāpat pie 100 pieminekļiem paredzēts uzstādīt informatīvās zīmes.

Rīgas Brāļu kapos šogad plānota Centrālo vārtu aprūpe-restaurācija un vispārīga uzrakstu plāksnīšu tīrīšana, pieveidošana, nostiprināšana, ko atkārtoti veiks 2020. gadā. Tāpat stratēģijā šogad paredzēta noslēdzošas sienas ar ģerboņu galerijām, skulptūru grupām, bareljefiem vispārīga attīrīšana un aizsargpārklāšana, kā arī A sektora sienas tīrīšana un aizsargpārklāšana.

Savukārt 2018. gadā paredzēta Svētās uguns altāra restaurācija, kā arī Svētās uguns terases, tās perimetrālo ceļu un izbūvju ar uzejām restaurācija. Tāpat nākamgad plānota šūnakmens iesegumu restaurācija pie centrālajiem vārtiem.

Laikā no šī līdz 2019. gadam paredzēts veikt lokālu tehnisko elementu atjaunošanu, bet no 2018. gada līdz 2019. gadam plānots restaurēt svētās uguns altāra atbalsta sienu un atjaunot šūnakmens aizsargpārklājumu.

Tāpat Rīgas pieminekļu aģentūra līdz 2019. gadam paredzējusi izveidot daudzfunkcionālu kultūras un izglītības centru Torņakalna stacijas ēkā, pilnveidot, attīstīt un tehniski aprīkot akmens materiālu, Lielo kapu kapakmeņu un bojātu skulptūru novietni Varoņu ielā 13.

Savukārt sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu veiks Rīgas Brāļu kapu Centrālo vārtu priekšlaukuma rekonstrukciju un pārkārtos satiksmi.

Rīgas pieminekļu aģentūras darba stratēģijā paredzēts arī Lielo kapu teritorijā esošo pieminekļu aprūpe un restaurācija.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Brīvības piemineklis Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form