Līdz 2026. gadam Rīgā plāno sakārtot četrus tiltus un Mūkusalas krastmalu
Foto: F64

Pirmdien, 11. aprīlī, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti konceptuāli atbalstīja projekta realizāciju, kas paredz vairāku infrastruktūras objektu – Gaisa tilta, Gustava Zemgala pārvada, Jorģa Zemitāna tilta, Vanšu tilta un Mūkusalas krastmalas – atjaunošanu un pārbūvi galvaspilsētā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projektu īstenošanai pašvaldība plāno lūgt Ministru kabinetam piešķirt aizdevumu.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks satiksmes un attīstības jautājumos Vilnis Ķirsis (JV) norāda, ka ciešā sadarbībā ar Satiksmes un Finanšu ministrijām, tiek gatavots informatīvais ziņojums Ministru kabinetā ar mērķi saņemt aizdevumu no valsts Rīgai un visai Latvijai kritiski nozīmīgu infrastruktūras objektu sakārtošanai.

"Rīgas stratēģiski svarīgajiem transporta infrastruktūras objektiem steidzami nepieciešams remonts. Šīs infrastruktūras sakārtošana svarīga ne tikai rīdziniekiem, bet visiem Latvijas iedzīvotajiem. Lai šos objektus sakārtotu, nepieciešami 142 miljoni eiro," skaidro politiķis, norādot, ka pirmdienas komitejas lēmums ir apliecinājums domes gatavībai īstenot šos projektus, kā arī nepieciešams solis, lai tālāk virzītos uz Ministru kabineta lēmumu par aizdevuma saņemšanu.

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks (JV) uzskata, ka šādu projektu īstenošana palīdzēs atrisināt vairākas pilsētas satiksmes organizācijas problēmas.

Pēc viņa paustā, šo satiksmes objektu infrastruktūra tiks veidota tā, lai tā būtu ērta ne vien autobraucējiem, bet arī gājējiem, velosatiksmes dalībniekiem un sabiedriskā transporta lietotājiem.

Piemēram, Jorģa Zemitāna tilta pārbūve paredz, ka šī satiksmes infrastruktūras objekta atjaunošana palīdzēs autotransporta plūsmas novirzīšanā no pilsētas centra uz mazāk apdzīvotiem rajoniem, tādējādi samazinot sastrēgumus, trokšņu līmeņa pārsniegumu pilsētas centrā, norāda Pulks. Tāpat tas radīšot priekšnoteikumus ceļu satiksmes negadījumu samazināšanai.

Lai nepārslogotu pārējo satiksmes infrastruktūru galvaspilsētā, darbu īstenošana piecos lielajos infrastruktūras objektos notiks secīgi laika posmā no 2022. līdz 2026. gadam.

Lēmums par aizdevuma pieprasīšanu vēl tiks izskatīts Finanšu un administratīvo lietu komitejā, pēc tam to apstiprinot Rīgas domes sēdē.

Jau ziņots, ka vairāki Rīgas tilti ir neapmierinošā stāvoklī.

Tags

Olafs Pulks Rīga Rīgas dome Satiksme Vilnis Ķirsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form