LNT autortiesību aizstāvjiem nav samaksājusi 376 900 latu; lūdz pagarināt samaksas termiņu
Foto: LETA

Latvijas Neatkarīgā televīzija (LNT) nav samaksājusi tiesas noteikto autoratlīdzību 376,9 tūkstošu latu apmērā par muzikālo darbu izmantošanu laika periodā no 2001.gada sākuma līdz 2008.gada beigām, apliecināja biedrības "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība" (AKKA/LAA) preses sekretārs Reinis Briģis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš sacīja, ka LNT tika noteikts labprātīgas sprieduma izpildes termiņš līdz 2.jūlijam, taču tiesas spriedums joprojām nav izpildīts un autoratlīdzība par periodu no 2001.gada sākuma līdz 2008.gada beigām nav samaksāta. Tādējādi, pēc Briģa teiktā, sprieduma izpilde ir nodota zvērināta tiesu izpildītāja kompetencē.

AKKA/LAA pārstāvis sacīja, ka biedrība 26.jūnijā LNT rakstīja arī atgādinājuma vēstuli, taču ne atbilde, ne paskaidrojumi, ne iebildumi vai lūgumi no telekompānijas netika saņemti.

LNT pārstāve Marta Zandersone atzina, ka telekompānija autoratlīdzību nav samaksājusi, tomēr izmantojusi iespēju lūgt tiesu par mēnesi pagarināt sprieduma izpildes termiņu.

Vienlaikus Zandersone nekomentēja to, kādēļ LNT tiesas noteiktajā termiņā spriedumu nav izpildījusi.

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece apliecināja, ka pieteikums par sprieduma izpildes termiņa pagarināšanu ir saņemts Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātā, bet tā izskatīšanas datums vēl nav noteikts.

Jau vēstīts, ka šogad jūnijā spēkā stājās spriedums, ar kuru AKKA/LAA prasība apmierināta daļēji un no LNT piedzīta autoratlīdzība par muzikālo darbu izmantošanu par laika periodu no 2001.gada 1.janvāra līdz 2008.gada 31.decembrim, kā arī atzīts par noslēgtu pušu starpā noslēgtais licences līgums par tiesībām izmantot autoru muzikālos darbus LNT programmās, nosakot tā darbības termiņu līdz 2012.gada 31.decembrim un paredzot, ka maksājamās atlīdzības apmērs ir 1,6% no LNT ikgadējiem ieņēmumiem par muzikālo darbu izmantošanu 35% apmērā no kopējā raidlaika.

Kompānija LNT piedāvā reklāmas raidlaiku trīs televīzijas kanālos – LNT, TV5 un K2 (bijušajā "Latvijas Mūzikas kanālā"). Saskaņā ar "Lursoft" datiem LNT reģistrēts 1996.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,871 miljons latu.

Konkurences padome 21.maijā atļāva apvienoties Skandināvijas mediju koncernam "MTG Broadcasting AB" (MTG) ar LNT, taču paturēja tiesības līdz 2017.gada beigām likt apvienošanās dalībniekiem daļu savu aktīvu pārdot. Pirms apvienošanās MTG Latvijā realizēja izšķirošu ietekmi pār "TV3 Latvia", "Viasat" un "Star FM".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

AKKA/LAA Konkurences padome LNT MTG (Modern Times Group) TV3 TV5 Viasat
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form