Mācības klātienē visām klasēm spēj nodrošināt 32 Rīgas skolas
Foto: F64

Ņemot vērā pastiprinātos drošības prasības skolās Covid-19 izplatības ierobežošanai, tikai 32 Rīgas skolas spēj saglabāt mācības klātienē visiem 1.-6. klašu skolēniem, portālu "Delfi" informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā (RD IKSD).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka otrdien, 24. novembrī, valdība pieņēma stingrākus regulējumus piesardzības pasākumu īstenošanā izglītības iestādēs, kas nosaka, ka no pirmdienas, 30. novembra, skolēnam mācību procesā ir jāparedz trīs kvadrātmetri telpas un skolotājiem gan mācību stundās, gan ārpus tām ir jālieto mutes un deguna aizsegs.

Pašvaldība ir veikusi Rīgas skolu aptauju par plānoto mācību procesa īstenošanu 1.- 6. klašu skolēniem no 30. novembra.

Ņemot vērā pedagogu resursus un epidemioloģiskās prasības, skolas mācību procesu 1.-3. klašu bērniem plāno galvenokārt organizēt klātienē. Pēc iespējas mācības klātienē tiks nodrošinātas arī 4.-6. klašu skolēniem, tās kombinējot ar daļēji attālinātām mācībām, bet pieļaujot iespēju, ka mācības notiks tikai attālināti.

Aptaujas rezultāti liecina, ka 98 Rīgas skolas elastīgi organizēs mācību procesa norisi 1.-6. klašu grupā. 32 skolas visiem 1.-6. klašu skolēniem katru dienu nodrošinās mācības klātienē skolas telpās. 36 skolās tikai 1.-4. klašu bērniem mācības notiks klātienē katru dienu, bet 5.-6. klašu grupā skolēni mācīsies daļēji attālināti vai tikai attālināti. 25 skolās 1.-4. klašu grupā kādā no klasēm mācības notiks klātienē, kādā daļēji attālināti, bet 5.-6. klašu skolēni mācīsies daļēji attālināti vai tikai attālināti. Savukārt piecās skolās 1.-6. klašu skolēni mācīsies tikai attālināti.

Lai nodrošinātu mācību procesa kvalitāti klātienē, stundās kopā ar pedagogiem strādās arī pedagogu palīgi, kurus piesaistīs gan no interešu izglītības, gan no pagarinātās dienas grupu skolotājiem. Piemēram, ja klase ir sadalīta grupās, tad vienu nedēļu klātienē mācās viena grupa, bet otra grupa mācās patstāvīgi mājās un pilda skolotāja norādītos uzdevumus, nākamajā nedēļā grupas mainās.

Gadījumos, ja ģimene izšķiras par bērna izglītošanu mājās piesardzības dēļ, vecāki iesniedz rakstisku iesniegumu skolas direktoram. Līdz ārkārtējās situācijas beigām vecākiem vairs nav jāiesniedz ārsta izziņa vai psihologa atzinums, lai nodrošinātu izglītību ģimenē, taču vienlaicīgi atbildību par mācību satura apguvi uzņemas vecāki.

Vecāki nodrošina skolēna mācībām nepieciešamo mācību vidi un atbalstu mācību satura apguvei, savukārt skolas nosaka apgūstamo mācību saturu, kā arī skolēnu mācību sasniegumu novērtēšanas kārtību, atgādina IKSD.

Par katrā skolā organizēto mācību procesu tiks informēti skolēnu vecāki.

Kopumā Rīgas skolās pamatizglītību iegūst 37 030 1.-6. klašu skolēni.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Izglītība Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form